کد خبر: 1040396 A

معاون استاندار مطرح کرد؛

معاون استاندار گفت: گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری مرکز پژوهش‌های مجلس فاقد مبانی علمی و کارشناسی است.

حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با انتقاد از گزارش منتشر شده مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری  که از سوی مرکز پژوهشهای مجلس منتشر شده است کاملا غیر تخصصی و غیر کارشناسی است.

معاون اقتصادی استاندار تهران مهمترین دلیل آن را پایین بودن تعداد نمونه های مورد بررسی در این پژوهش دانست و افزود: در سطح کشور بیش از ۴میلیون واحد تولیدی ،توزیعی و صنفی وجود دارد و این در حالی است که نمونه های مورد بررسی در گزارش مذکور تنها ۶۸۰۰مورد می باشد که اصلا  پذیرفتنی نیست و نتایج  مبتنی بر این میزان نمونه کاملا تورش دار و توام با خطای غیر قابل پذیرش است و علاوه بر این شاخصهای مورد استفاده در این بررسی غیراستاندارد و غیر قابل استناد است.

عسگری با انتقاد از نتایج این بررسی که استان تهران را ناامن ترین استان کشور از حیث سرمایه گذاری معرفی کرده گفت واقعیت قضیه این است که استان تهران تنها استانی است که به دلیل تقاضای وافر سرمایه گذاری زمینهای داخل شهرک های صنعتی آن از طریق مزایده واگذار می شود و شهرک های تازه تاسیس آن در کمتر از یک ماه واگذار می شوند .

وی  همچنین اضافه کرد: که در طول ۱۰ماه گذشته علیرغم شرایط تحریم و کرونا جواز ساخت فعالیت های سرمایه گذاری بخش صنعت بیش از ۱۰۰درصد رشد داشته است و در سایر بخش ها از جمله کشاورزی و گردشگری نیز رشد ۳۵درصدی داشته ایم .حال سوال اینجاست که  در استانی که تا این اندازه ناامن جلوه داده شده سرمایه گذاران با اشتیاق ورود نمایند ؟پس فهم ومنطق سرمایه گذاران کجا می رود ؟یعنی سرمایه گذاران به این موضوع مهم کم توجه اند ؟

معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه گفت: نکته بسیار مهم این است که این گزارش کاملا تخصصی باید توسط دستگاه تخصصی یعنی وزارت اقتصاد یا اتاق بازرگانی کشور تنظیم و منتشر گردد نه دستگاه غیر تخصصی.

 عسگری در پایان گفت: انتظار می رود در تدوین گزارشات تخصصی آتی توسط مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی از جامعه علمی کشور و نهاده های تخصصی کمک گرفته شود.

معاون استاندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر