کد خبر: 1039942 A

نماینده مقیم دفتر برنامه توسعه ملل متحد در ایران:

​نماینده مقیم دفتر برنامه توسعه ملل متحد در ایران در پنجاهمین سالگرد انعقاد کنوانسیون رامسر اظهار کرد: با وجود تحریم‌ها انجام دادن کارها در ایران ساده نیست، اما با وجود این این مساله، نتایج خوبی در حفاظت از تالاب‌های ایران به دست آمده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، کلودیو پروویداس در مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد کنوانسیون رامسر که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: مطالب خیلی مهمی درباره تالاب‌ها در این نشست بیان شد و من به دکتر کلانتری و آقای لاهیجان زاده، بابت تلاش های‌شان تبریک می‌گویم و تشکر می‌کنم.   

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۲۰ که به دلیل ویروس کووید۱۹ سال خیلی خاصی برای همه ما بود، زندگی‌های بسیاری از دست رفت و بسیاری عزیزی را از دست دادند. دو چیز را درباره کرونا باید به یاد داشته باشیم که به دنیا نشان داد بر هم خوردن تعادل، اجتماع و طبیعت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.   

پروویداس با اشاره به اهمیت نقش تالاب‌ها بر لزوم حفظ منابع آب تاکید کرد و یادآور شد که ایران اقدامات خوبی را برای دریاچه ارومیه و برنامه مدیریت تالاب‌های کشور انجام داده است. 

وی همچنین تاکید کرد که امروزه به راه حل‌های دوستدار طبیعت در اقتصاد، توجه می‌شود و دنیا درحال تغییر رفتار برای جلوگیری و مدیریت اسراف و مصرف پلاستیک است.

کلودیو پروویداس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر