کد خبر: 1039647 A

محسن هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران از کاهش هزار و ۶۰۰ میلیاردی بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: شهرداری بودجه حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان را با تبصره‌ها ارائه کرد و کمیسیون برنامه و بودجه ۱۶۰۰ میلیارد تومان از این رقم که مربوط به جاهایی است که امکان تحقق درآمدی آن‌ها وجود ندارد را کم کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز از ساعت ۷:۳۰ صبح شروع و کمیسیون تلفیق بودجه بررسی بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۰ را بررسی کرد و پس از بحث و تبادل نظر در نهایت تصمیم بخش درآمدی بودجه گرفته شد. 

او ادامه داد: این بخش از بودجه یکشنبه هفته آینده در صحن مطرح می‌شود. شهرداری بودجه حدود ۵۰ هزار میلیارد تومانی را با تبصره‌ها به شورا ارائه کرد و کمیسیون برنامه و بودجه ۱۶۰۰ میلیارد تومان از این رقم را که مربوط به جاهایی است که امکان تحقق درآمدی آن‌ها وجود ندارد را کم کرده است که مجموعا بودجه شهرداری به ۴۸ هزار میلیارد و اندی تبدیل شد. 

هاشمی گفت: این بخش درآمدی ۴۸ هزار میلیارد تومانی برای بررسی به صحن شورای شهر می‌آید. 

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه جزئیات طرح شهر دوستدار سالمند بررسی شد،گفت: ماده واحده‌های این مصوبه بررسی شد. 

او در پاسخ به این سوال که تحقق درآمدهای شهرداری با توجه به اینکه اعلام شده شهرفروشی به صفر رسیده چگونه خواهد بود؟ گفت: تا به حال درآمد نقدی شهرداری تا حدود ۷۰ درصد محقق شده و امیدواریم تا پایان سال این بخش نقدی تحقق یابد. 

هاشمی با بیان اینکه مشکل شهرداری در تحقق درآمدهای غیرنقد است، گفت: تهاتر اموال و زمین‌های شهرداری با فعالیت‌های داخل شهرداری مشکل است و به جسارت بالایی نیاز دارد. از طرفی تغییر قیمت نیز زیاد است و در نتیجه وقتی می‌خواهند تصمیمی بگیرند در بخش غیرنقد با مشکل مواجه می‌شوند. همین باعث شده است که اختیارات شهرداران مناطق هم در این زمینه کم شده و باید متمرکز عمل شود که این مساله باعث کندی کار در این قسمت شده است. 

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در غیر اینصورت در بخش بودجه‌ای تلاش‌های خوبی برای بودجه غیرنقد انجام می‌شود. 

او در پاسخ به این سوال که معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز برای جبران هزینه‌ها اعلام کرده که به فروش اموال اقدام می‌کند، گفت: عمدتا بخش غیر نقد به معاونت حمل و نقل و عمران داده می‌شود چرا که نمی‌توانند با پیمانکاران خود تهاتر کنند و این اقدام برای فعالیت‌های جاری نیست بلکه برای فعالیت‌های زیربنایی برای مثال خرید اتوبوس است. 

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا آقای حق‌شناس به دادسرای نظامی احضار شدند، گفت: به هیچ وجه صحت ندارد.

 

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر