کد خبر: 1039573 A

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به عدم تحقق به‌روزرسانی پیاده راه برادران مظفر به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجد جامعی در جریان دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در سال ۸۷ به مناسب ولادت حکیم ابوالقاسم فردوسی مصوبه‌ای را داشتیم که به دنبال آن شهردار وقت این مساله را پیگیری و مطالعات مشترکی مبنی بر اینکه ضلع غربی فرهنگستان هنر یعنی خیابان برادران مظفر به گذر فرهنگی، هنری، گردشگری تبدیل شود صورت گرفت.

او با بیان اینکه این نخستین گذر فرهنگی، هنری، گردشگری شوراهای شهر است گفت: بعد از آغاز این اقدام با مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک رفت و آمد وسائل نقلیه از این خیابان ممنوع و با سنگفرس خیابان پیاده راه نیم کیلومتری ایجاد شد. 

مسجدجامعی با اشاره به فضاهای فرهنگی پیرامون این خیابان گفت: سینما فلسطین، ساختمان صبا، ساختمان فرهنگستان هنر و غیره از جمله اماکن فرهنگی هستند که در این محل وجود دارد اما این طرح که از دوره سوم شورای شهر انجام شد، تاکنون اتفاق جدیدی در این گذر رخ نداده است. 

او ادامه داد: شهردار منطقه وعده دادند که این گذر به روز رسانی شود و تا پایان سال جاری و یا اردیبهشت سال آینده که روز فردوسی است کامل شود اما هنوز اتفاقی رخ نداده و سرمایه شهر در حال هدر رفتن است. 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امیدوارم شهرداری به این مساله توجه کند و نخستین پیاده راه را که در کنار تاسیسات فرهنگی و هنری است را به سامان برساند.

 

احمد مسجد جامعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر