کد خبر: 1039181 A

سرپرست پلیس فتا استان از دستگیری زوج کلاهبرداری که در پوشش آگهی فروش لوازم منزل، از 270 نفر کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "رسول جلیلیان" با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از طریق سایت های خرید و فروش کالا در فضای مجازی به پلیس فتا استان البرز، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه حاکی از آن بود که متهم یا متهمان با انتشار چندین آگهی فروش لوازم منزل با قیمت بسیار نازل در سایت دیوار، شهروندان را اغوا کرده و پس از تماس خریداران، با شیوه ای کاملا متبهرانه مبالغی را به عنوان بیعانه دریافت کرده اما کالایی را به آنها تحویل نمی دادند. 

سرپرست پلیس فتا استان البرز تصریح کرد: در ادامه کارشناسان طی استعلام از شماره حساب های مقصد، در نهایت متهمان را که یک زوج جوان بودند را در منطقه شاهین ویلا کرج، شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر و به پلیس فتا البرز منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی 270 مال باخته در این پرونده، خاطرنشان کرد: ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این زوج حدود 2 میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ جلیلیان در پایان از شهروندان خواست: از اعتماد بی مورد به افراد ناشناس در فضای سایبر خودداری کرده و حتی الامکان در صورت خرید از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مبلغ را در محل و پس از رویت کالا پرداخت کنند.

پوشش خرید و فروش فتا فضای مجازی پلیس فتا استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر