کد خبر: 1038866 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۴۷ میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سردار "محمدرضا مقیمی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای کمک به تولید داخلی و جهش تولید، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر از طریق بررسی اسنادی کالا (مبدأ و مقصد)، اجرای طرح ها، بازرسی های دوره ای و متناوب از نشانگاه‌های اقتصادی، ایست و بازرسی های جاده ای و ... توسط این پلیس در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انواع کالای قاچاق از جمله نهاده های دامی، سوخت، تلفن همراه، انواع لوازم خانگی، پارچه خارجی، دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر)، تنباکو و مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و همچنین انواع ارز طی هفته گذشته در کشور کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالا و ارز مکشوفه را ۱۴۷ میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: در این رابطه ۱۰ متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مراجع قضائی و کالاهای مکشوفه به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" اضافه کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه درشت ها در دستور کار این پلیس قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مقیمی در پایان از هموطنان خواست که در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا و ارز موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر