کد خبر: 1038651 A

در دیدار با معاون اول رئیس جمهور؛

​رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با معاون اول رئیس جمهوری دیدار و گفتگو کرد و خواستار حمایت‌های ویژه دولت را از این دانشگاه شد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور در دفتر معاونت اول ریاست جمهوری با اسحاق جهانگیری دیدار و گفتگو کردند. 

صالحی عمران در این نشست گزارشی از جایگاه، مسائل، موفقیت‌ها، چالش‌ها و مشکلات دانشگاه ارائه کرد و با توجه به اهمیت و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای، حمایت‌های ویژه دولت را از این دانشگاه خواستار شد. 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ضمن قدردانی از عنایت و اهتمام جهانگیری به توسعه آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با ۱۸۱ آموزشکده و دانشکده در ۱۱۱ شهر، بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی، بیش از ۳۴۰۰ کارگاه و آزمایشگاه، ۶۸۲۵ نفر نیروی انسانی هیئت علمی و غیر هیئت علمی مجرب که به امر مهارت آموزی مشغول می‌باشند که نقش کلیدی در مهارت آموزی آموزش عالی کشور دارند. 

در این نشست اسحاق جهانگیری با تأکید بر اینکه مسأله صلاحیت حرفه‌ای و مهارت آموزی باید به موضوع جدی در کشور تبدیل شود، گفت: ایران به عنوان کشوری بزرگ و در حال توسعه نیازمند اهتمام بیشتر به تربیت نیروی انسانی ماهر و واجد صلاحیت به منظور پیشبرد برنامه‌های خود است. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش ارائه شده در این نشست در خصوص وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به لحاظ دارا بودن مهارت و صلاحیت حرفه ای، این گزارش را قابل تأمل توصیف کرد گفت: امیدواریم شاهد اهتمام و تمرکز بیشتر وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر روی موضوعات با محتوای افزایش مهارت و کسب صلاحیت‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان باشیم.

دولت فنی و حرفه ای کارشناسی معاون اول رئیس جمهور معاون اول رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر