کد خبر: 1038283 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب از کشف حدود ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل که خارج از شبکه توزیع، تغلیظ می شدند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: براساس اطلاعات به دست آمده، مشخص شد  عده ای از رانندگان و اعضای شرکتهای پیمانکاری وابسته به پالایشگاه نفت تهران با همدستی یکدیگر پس از خروج قانونی گازوئیل از پالایشگاه برای سایر مراکز مصرف کننده چون نیروگاه تولید برق پرند توسط خودروهای سنگین تانکر دار از مسیر تعیین شده منحرف شده و با هماهنگی از پیش تعیین شده گازوئیل را در مراکز غیر قانونی تغلیظ شهرستان ری تخلیه می کنند.

وی ادامه داد: با اطلاعات کسب شده از یکی از رانندگان متخلف به نام «مجید» راننده نفتکش شناسائی و پس از خروج تانکر از پالایشگاه تهران و اسکورت توسط دو دستگاه خودرو سواری به شماره های معلوم که متعلق به متهمان دیگر بود، در نهایت در منطقه شورآباد پس از انحراف از مسیر اصلی وارد یک سوله می شوند.

به گفته این مقام انتظامی، با حضور به موقع پلیس، «مجید» در حین تخلیه و در محل دستگیر و مشخص می شود صاحبان سوله از محل مذکور به عنوان محل تغلیظ استفاده می کنند.

گودرزی اظهار داشت: در بازرسی از محل، ۶ تانکر دیگر نیز مشاهده شد که در ادامه با اعتراف راننده تریلی محل دیگری واقع در شهر سنگ که «مجید» بارها اقدام به تخلیه گازوئیل در آنجا نیز کرده بود، شناسائی و از محل دوم نیز به عنوان مرکز تغلیظ استفاده می کردند.

وی افزود: درآدرس مذکور نیز دو نفر دیگر «مهران» و «محمد» صاحب دستگاه های تغلیظ شناسائی و دستگیر شدند؛ در مجموع، حدود ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شد و تلاش ها برای شناسائی رابطان آنان در شرکت پالایش تهران و نیروگاه پرند در دستور کار است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر