کد خبر: 1037326 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت:در دوالی سه ماه آینده یکی از قطب‌های بسیار مهم تولید واکسن کوئید ۱۹ در منطقه‌ی خودمان و یکی از صادرکنندگان مهم این واکسن به جهان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت در مراسم هفتمین آیین پویش راه سلامت افتتاح چندین بیمارستان در چند استان که با حضور رئیس جمهور انجام شد، بیان کرد: ۱۱ هزار تخت بیمارستانی تا اردیبهشت به مجموع تخت های بیمارستانی اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تعداد زیادی مراکز بهداشت و خانه‌های سلامت و مجموعه‌هایی که هر کدام برای محرومین مملکت نقطه‌ی امید است و ممکن است یک پروژه گرانقیمت اقتصادی نباشد، بهره برداری می شود که حتما برای آینده مملکت و برای کاهش هزینه‌های سنگین نظام سلامت بسیار بسیار سودمند است.

وزیر بهداشت گفت: هر هفته استانداران و معاونین محترم رئیس‌جمهوری در هر استان پروژه‌ای را افتتاح می‌کنند و در هفته گذشته دکتر جهانگیری در اسلام آباد غرب پروژه‌ای را افتتاح کردند که پروژه بسیار سنگین و قابل توجه بیمارستانی بود.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم تا اردیبهشت ماه با اندکی حمایت بیشتر این ۱۴۰۰ پروژه‌ای که تا سال ۱۴۰۰ قول دادیم را افتتاح کنیم.

نمکی افزود: امیدواریم با لطف خداوند و حمایت‌های بی دریغ کار را انجام دهیم، ضمن این که این مژده را به مردم شریف ایران بدهیم که در دوالی سه ماه آینده یکی از قطب‌های بسیار مهم تولید واکسن کووید ۱۹ در منطقه‌ی خودمان  و یکی از صادرکنندگان مهم این واکسن به جهان به لطف خداوند و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، در پنجاهمین برنامه از افتتاح طرح های ملی؛ ۸۲۲ تخت بیمارستانی در استان‌های خوزستان، بوشهر، تهران، همدان، کرمان، مازندران و خراسان شمالی امروز با حضور رئیس جمهور به صورت تصویری به بهره برداری خواهد رسید و بیمارستان‌های ۱۴۰ تختخوابی باغملک، ۱۶۰ تختخوابی شهر قدس، ۱۵۴ تختخوابی سپهبد شهید قاسم سلیمانی تویسرکان، ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر و ۶۸ تختخوابی زنان و زایمان اسفراین، مراکز درمانی تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهرهای بجنورد و شهر بابک و طرح های توسعه بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی بوعلی ساری و بیمارستان ۷۰ تختخوابی ۱۷ شهریور آمل طرح هایی هستند که بهره برداری از آنها با دستور رئیس جمهور آغاز می شود، این طرح های درمانی با سرمایه گذاری هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان برای هزار و ۷۱۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

ویروس کرونا واکسن کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر