کد خبر: 1037117 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در حال حاضر حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی تقریبا برابر شده است.

"عباس کرکه آبادی" مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اصلاحات در ساختار اداری شهرداری‌ها و منابع انسانی‌ آنها گفت: برنامه ما این نیست که تشکیلات شهرداری‌ها را حجیم کنیم و بنا نداریم شهرداری‌ها را از یک دستگاه چابک به یک دستگاه ایستا تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: تمام سیاست‌های ما در حوزه نیروی انسانی در این راستا برنامه‌ریزی شده است که در عین حال که عدالت استخدامی را در شهرداری‌ها ارتقا می‌دهد تلاش می‌کنیم که نیروهای مازاد به این سیستم تزریق نشوند.

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی شهرداری‌ها نبود قوانین مشخص و شفاف در حوزه استخدامی شهرداری‌ها است، از همین‌رو لایحه اصلاح قانون اداری و استخدامی کارکنان شهرداری‌های سراسر کشور را تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کردیم. کلیات این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب شده است.

کرکه آبادی خاطرنشان کرد: نیروهای فعلی شهرداری تهران از جمله نیروهای قراردادی، نیروهای کارگری که در شغل‌های کارمندی فعالیت می کنند و ... باید سامان‌دهی شوند و امیدواریم با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های استخدامی وضعیت بهتری در استخدام شهرداری‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار نفر در شهرداری‌های کشور فعالیت می‌کنند،‌ ادامه داد: در حدود ۱۰ الی ۱۵ سال بود که تفاوت فاحشی بین حقوق کارکنان شهرداری با دستگاه‌های دولتی داشتیم. اما در سال گذشته و امسال نیز حقوق و مزایای کارکنان شهرداری افزایش پیدا کرد و خوشبختانه این امر محقق شد و در حال حاضر حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی تقریبا برابر شده است. همچنین شیوه‌نامه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان قراردادی نیز به سازمان امور استخدامی ارسال شده و در حال بررسی است و به زودی مباحث پرداختی کارکنان قراردادی شهرداری نیز همانند دستگاه‌‌های دولتی اعلام می شود.

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به فعالیت نیروهای شرکتی در شهرداری‌ها گفت: ظرف ۱۰ سال گذشته مجوز نیروی قراردادی به شهرداری‌ها داده نشده بود، لذا بر اساس شرایط شهرداری‌ها، نیروها را به صورت شرکتی در شغل‌های کارشناسی و تخصصی به کارگیری کرده بودند.

کرکه‌آبادی تصریح کرد: سال ۹۰ تمام این نیروهای شرکتی به قراردادی تبدیل شدند، اما برخی از آنها که قبل از سال ۹۰ به کار گرفته شده بودند به قراردادی تبدیل نشدند و هنوز به صورت شرکتی مانده‌اند. لذا مقرر شد هنگامی که مجوز نیروی قراردادی به شهرداری ها داده می شود، این افراد با اولویت به نیروی قراردادی تبدیل شوند بنابراین ما تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی نداریم، اما زمانی که مجوز استخدام نیروهای قراردادی به شهرداری بدهیم این اقدام با اولویت نیروهای شرکتی است که دارای تحصیلات و تجارب خوبی در شهرداری‌ها هستند و امور تخصصی و کارشناسی را در شهرداری‌ها انجام می‌دهند.

وی همچنین درباره استخدام‌ اخیر برخی افراد در شهرداری‌ تهران با توجه به مازاد نیروهای این شهرداری گفت: شهرداری تهران آیین‌نامه استخدامی خاص خود را دارند به همین دلیل ما در خصوص نیروی انسانی شهرداری تهران نظارتی نداریم.

مديركل دفتر نوسازي، تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان شهرداري‌ه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر