کد خبر: 1036889 A

عسگری:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: سهمیه میوه شب عید در استان تهران ۳ هزار تُن پرتقال و هزار تن سیب است که جوابگوی نیاز تنظیم بازار شب عید می‌باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار استان با اشاره به افزایش قیمت سیمان اظهار داشت: در استان تهران میزان مصرف سیمان حتی از گچ هم بیشتر است، بنابراین میزان تقاضای سیمان بالارفته است و عواملی از جمله قطعی گاز و برق منجر به کاهش میزان فعالیت و تولید کارخانه‌های سیمان شده است. 

وی در ادامه افزود: این افزایش قیمت موقتی است و پیگیری‌های لازم در جهت اتصال دائمی برق و گاز در حال انجام است که با تأمین سوخت مورد نیاز این کارخانه‌ها، میزان تولید افزایش می‌یابد و در نهایت مشکل افزایش قیمت حل می‌شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به سهمیه میوه شب عید استان تهران خاطرنشان کرد: سهمیه میوه شب عید در استان تهران ۳ هزار تُن پرتقال و هزار تن سیب، تعیین و روز گذشته قراردادی با مباشر جهت تأمین و خریداری این میزان میوه منعقد شده است؛ سهمیه میوه‌ای که برای امسال استان تهران در نظر گرفته شده است جوابگوی نیاز تنظیم بازار شب عید می‌باشد. 

عسگری سپس گفت: در استان تهران ۱۷ کشتارگاه فعال وجود دارد و تصمیم گرفته شد حداقل۱۵۰ تُن مرغ در اختیار میادین و بقیه میان اصناف توزیع شود؛ همچنین مقرر شد تمام میزان مرغی که وارد میادین می‌شود با هماهنگی وزارت جهادکشاورزی باشد. 

وی تاکید کرد: هرکشتاری باید با هماهنگی انجام شود و تمام مرغ‌ها پس از کشتارگاه توسط دامپزشکی به سمت شرکت پشتیبانی امور دام هدایت شود، در غیر این صورت مجوز توزیع داده نمی‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر