کد خبر: 1036357 A

مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: هشت نفر از مددجویان بازداشتگاه اوین و ندامتگاه های تهران بزرگ، زنان و زندان رجایی شهر که داوطلب شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد بودند، روز گذشته همزمان با دیگر داوطلبان به رقابت علمی پرداختند.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن اعلام این خبر گفت: هیچ منع و محدودیتی برای حضور مددجویان در آزمون های سراسری وجود ندارد و امکان ادامه تحصیل نیز در دوران حبس وجود دارد.

مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: مددجویان داوطلب شرکت در آزمون سراسری پیام نور، همزمان با داوطلبان سراسر کشور به رقابت علمی پرداختند تا توانایی خود را در ورود به دانشگاه محک بزنند. 

وی افزود: هفت نفر از مددجویان بازداشتگاه اوین و ندامتگاه های تهران بزرگ، زندان رجایی شهر و یک نفر مددجوی ندامتگاه زنان که داوطلب شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد پیام نور بودند، روز جمعه همزمان با دیگر داوطلبان به رقابت علمی پرداختند.

حیات الغیب همچنین گفت: آزمون های دانشگاه ها، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و نمایندگان معرفی شده برگزار می شود و تمام مددجویان بدون هیچ تبعیضی می توانند ادامه تحصیل دهند. 

او در پایان گفت: چنانچه مددجویان در این آزمون موفق شود و طی سال تحصیلی نیز زندانی باشند، تمام امکانات مانند تهیه کتب، جزوات و حضور اساتید در زندان جهت برگزاری کلاس های درسی وجود دارد و تحصیلشان را ادامه می دهند.

لازم به ذکر است علاوه بر این، مراکز دانشگاهی پیام نور و علمی کاربردی در زندان های استان دایر می باشد و زمینه تحصیل فراهم شده است. 

مدیر کل زندان های استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر