کد خبر: 1036307 A

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تحریم ها، خودکفایی و اتکا به ظرفیت های داخل را به ما آموخت، گفت: امروز شاهدیم که بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات الحاقی ، تولید داخل کشور است.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین اشتری" در مراسم الحاق تجهیزات به مرزبانی ناجا که در معاونت آماد و پشتیبانی نیروی انتظامی در حال برگزاری است، اظهار داشت: بر روح پاک و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی ، دوران دفاع مقدس ، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه شهیدان نیروی انتظامی ، مرزبانی و سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" را گرامی می داریم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری، آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: خداوند را شاکریم که در این ایام خجسته و مبارک شاهد الحاق تجهیزات به مرزبانی نیروی انتظامی هستیم و باید بگویم تحریم ها و فشارهایی که دولت های استکباری علیه ما داشتند به ما "خودکفایی" و " اتکا به ظرفیت های داخل" را آموخت.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز شاهدیم که بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات الحاقی به مرزبانی نیروی انتظامی ، ساخت داخل و تولید بومی است و این بیانگر دانش و مهارت جوانان و متخصصان متعهد و انقلابی کشور است؛ روزگارانی شاهد بودیم که پایین ترین سطح از تجهیزات را به کشور وارد می کردند اما امروز با تکیه بر تجربه ، دانش و مهارت ملی ، نیازمندی های دفاعی ، انتظامی و تجهیزاتی خود را در داخل تولید می کنیم.

سردار اشتری با اشاره به اهمیت ماموریت مرزبانان کشور خاطر نشان کرد: حراست از ۸ هزارو ۷۵۵ کیلومتر از مرزهای کشور را مرزبانان عهده دار هستند و با غیرت و اقتدار از وسعت و گستردگی مرزها صیانت می کنند، معتقدیم که پشتیبانی تجهیزاتی از مرزبانان می تواند علاوه بر افزایش تحرک باعث ارتقاء ضریب امنیت کارکنان در اجرای ماموریت های مرزی شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: نیروی انتظامی حافظ جان، مال، ناموس و امنیت مردم است و بحمداله توانسته از نقطه صفر مرزی تا مرکز کشور، در تمام جاده ها ، شهرها ، روستاها و ... حضوری مقتدرانه و هوشیارانه داشته باشد؛ امروز پلیس در کنار مردم و برای آنان در حال خدمت و ایفای نقش است و این مهم را با رویکرد اقتدار توام با مهربانی دارد.

وی بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری "مدظله العالی"، مردم عزیز قدردان کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی هستند و اقتدار توام با مهربانی را در سبزپوشان ناجا مشاهده می کنند.

سرداراشتری با بیان اینکه خداوند متعال را شاکریم که خدمتگزار مردم ولایی ، انقلابی وشهید پرور هستیم، اظهار داشت: دشمن بداند که هر چقدر فشارها بر ملت ایران اسلامی بیشتر شود ، این ملت ؛ مصمم تر ، با اراده تر، قوی تر و با انگیزه تر حرکت رو به پیشرفت و ترقی را با شتاب ادامه می دهد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: امروز در آستانه چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بالندگی و اقتدار ایران اسلامی و ملت هستیم و این در حالی است که دشمنانی که به دنبال اهداف شومی بودند خود امروز چه سرنوشت و جایگاهی مفلوکی دارند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: امروز تمام آزادیخواهان جهان با تاسی از شهدای انقلاب و دفاع مقدس ، مقاومت در برابر استبداد را در پیش گرفته و شاهدیم که روحیه ولایی ، جهادی و انقلابی ملت ایران اسلامی ، در منطقه و در میان آزادیخواهان جهان الگو و منش شده و به برکت هدایت های داهیانه امام (ره) و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری "مدظله العالی" ، انقلاب اسلامی ما به فراتر از مرزهای کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،‌ وی افزود: ان شاء الله روند رشد، ترقی و پیشرفت ایران اسلامی را در چله دوم انقلاب اسلامی شاهد باشیم و قطعا رشد ، شکوفایی و بالندگی از آن ملت ایران اسلامی و نیروهای مسلح خواهد بود.

سردار اشتری در ادامه عنوان کرد: بنده از آحاد کارکنان خدوم و ایثارگر ناجا به پاس همه مجاهدت های شبانه روزی قدردانی می کنم؛ از همه مرزبانان شجاع، انقلابی و مقتدر که در مرزهای کشور شبانه روز خواب را بر چشمان خود حرام می کنند تا از مرزها دفاع کنند، تشکر می کنم.

وی ضمن قدردانی از عملکرد معاونت آماد و پشتیبانی ناجا تصریح کرد: از همکاران عزیزم به ویژه سردار "رضا فریبا"؛ معاون آماد و پشتیبانی ناجا به واسطه پشتیبانی های تجهیزاتی و لجستیکی از رده ها و پلیس های تخصصی نیز تشکر می کنم و باید بگویم که موفقیت های نیروی انتظامی محصول تلاش همگانی است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش موثر پشتیبانی های به موقع تجهیزاتی و لجستیکی در کسب موفقیت ها و دستاوردها با تقدیر از ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی عنوان کرد: ان شاء الله همه ما در مسیر کسب رضایت خداوند ، مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و مردم گام برداریم.

گفتنی است، با فرمان "یا زهرا"ی فرمانده نیروی انتظامی مراسم الحاق شناورهای حیدر، تندرو خلیج فارس، نفر بر زرهی رخش و ... نیز انجام شد.

شایان ذکر است در مراسم امروز شاهد الحاق بیش از ۳۰۰ دستگاه تجهیزات خودرویی، شناوری و دریایی به فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر