کد خبر: 1035591 A

معاون سازمان پزشکی قانونی کشور:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: پذیرفته‌شدگان اولیه آزمون استخدامی از ۱۸ تا ۲۵ بهمن ماه فرصت دارند مدارک خود را تکمیل و برای ادامه مراحل پذیرش به پزشکی قانونی تحویل دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، رضا حاج منوچهری با اعلام این مطلب افزود: پذیرفته شدگان اولیه آزمون استخدامی در استان ها در زمان مقرر شده مدارک لازم را به ادارات کل پزشکی قانونی مرکز استان و پذیرفته شدگان استان تهران و ستاد سازمان، مدارک خود را به کارگزینی ستاد سازمان تحویل دهند.

وی با تأکید بر اینکه مدارک دریافتی از پذیرفته شدگان در استان ها برای کارگزینی ستاد ارسال خواهد شد، اظهار داشت: بعد از ۲۵ بهمن مدارک کلیه پذیرفته شدگان در ستاد سازمان تجمیع و بررسی می شود و پس از تأیید مدارک به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارجاع می شود.

حاج منوچهری ادامه داد: مدارک در سازمان امور استخدامی مجدد بررسی و بعد از راستی آزمایی و تأیید اصالت مدارک به سازمان سنجش فرستاده می شود. سازمان سنجش نیز سه برابر ظرفیت مورد نیاز، پذیرفته شدگان را به پزشکی قانونی معرفی می کند که طی مراحل مصاحبه شفاهی و...، افراد حائز بالاترین امتیاز در سازمان استخدام خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به اینکه زمان مصاحبه شفاهی در اواخر بهار ۱۴۰۰ انجام خواهد شد، گفت: با توجه به مراحلی که لازم است برای پذیرش و راستی آزمایی مدارک در سازمان امور استخدامی و نیز سازمان سنجش صورت گیرد به نظر می رسد انجام مصاحبه شفاهی و آزمون اطلاعات ادارای، فنی، حفاظتی، گزینش و .... در اواخر بهار سال ۱۴۰۰ انجام شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به اینکه از ۲۰۰ سهمیه استخدامی اختصاص داده شده به سازمان، ۱۰۰ نفر پزشک و ۱۰۰ نفر نیز نیروهای مربوط به بخش های فنی، آزمایشگاهی، تشریح و پشتیبانی بوده است، افزود: از ۲۰۰ سهمیه استخدامی برای سازمان ۴۱ ردیف یعنی حدود یک پنجم سهمیه، هیچ متقاضی و شرکت کننده ای نداشت.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در ۴۱ ردیف استخدامی شامل پزشک عمومی (۱۸ نفر)، پزشک متخصص (۱۱ نفر)، تکنسین پزشکی قانونی(۷ نفر) و کارشناس آزمایشگاه (۵ نفر) هیچ متقاضی نداشتیم و این ردیف ها همچنان خالی هستند.

به گفته وی ردیف های بدون متقاضی عمدتا مربوط به استان های زنجان، البرز، ایلام، قم، کرمانشاه وگیلان بوده است.

حاج منوچهری با یادآوری این موضوع که نبود متقاضی برای برخی ردیف های سازمان موضوع جدیدی نیست، گفت: شناساندن هر چه بهتر سازمان و معرفی خدمات و وظایف و حساسیت و اهمیت آن به جامعه یکی از عوامل کمک کننده در رفع این مشکل خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان افزود: علاوه بر معرفی هر چه بهتر سازمان در بخش های معاینات، کمیسیون های تخصصی، آزمایشگاه و...، تلاش برای افزایش انگیزه ورود به سازمان و نیز ماندگاری نیروها در پزشکی قانونی می تواند موجب برطرف شدن مشکلات مربوط به جذب نیروی مورد نیاز در سازمان شود.

یادآور می شود پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و علمی با بیش از ۳۸۰ مرکز فعال در کشور است که سالانه به حدود ۲.۵ میلیون پرونده ارجاعی از محاکم قضایی پاسخ می دهد. حدود ۹۰ درصد خدمات این سازمان مربوط به حوزه معاینات بالینی است که بیش از ۳۰ نوع خدمت مختلف به مراجعین را در بر می گیرد. ۵ درصد خدمات مربوط به حوزه آزمایشگاهی، حدود ۴ درصد مربوط به معاینه اجساد و ۱ درصد نیز مربوط به کمیسیون های تخصصی می باشد.

این سازمان همچنین به دلیل در اختیار داشتن اطلاعات و آمار منحصر به فرد در حوزه های مختلف از جمله آسیب های اجتماعی، منبع اطلاعاتی غنی برای محققین و پژوهشگران این حوزه است ضمن آنکه با برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی به ویژه برای پزشکان و قضات و نیز انجام طرح ها و خدمات پژوهشی جایگاه ویژه ای در بخش های آموزشی و پژوهشی دارد.

گفتنی است پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی اخیر می توانند سئوالات و ابهامات خود را در خصوص مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه آن از امور اداری ستاد سازمان به شماره ۵۵۶۱۷۷۸۵ مطرح نمایند.

پزشکی قانونی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر