کد خبر: 1035471 A

شریعتمداری:

وزیر کار بیان کرد: حوزه فنی و حرفه‌ای یکی از حوزه‌های اساسی مشترک میان ما و آموزش و پرورش است. بدین صورت کلیه ۶۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و حدود ۶ هزار کارگاه و ۱۱ هزار آموزشگاه آزاد که کار عملی در آن‌ها صورت می‌گیرد را در اختیار بچه‌ها می‌گذاریم.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه برگزاری هجدهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته در آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز تفاهم نامه‌ای صورت گرفت که بر اساس آن تسهیلاتی برای دانش آموزان فراهم خواهد شد تا مهارت هایی را کسب کنند. طی یک سال گذشته نیز با همکاری وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های عملیاتی در حوزه‌های گوناگون ساماندهی شد. 

وی خاطر نشان کرد: حوزه فنی و حرفه‌ای یکی از حوزه‌های اساسی مشترک میان ما و آموزش و پرورش است. بدین صورت کلیه ۶۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و حدود ۶ هزار کارگاه و ۱۱ هزار آموزشگاه آزاد که کار عملی در آن‌ها صورت می‌گیرد را در اختیار بچه‌ها می‌گذاریم تا به آموزش و پرورش در تامین هدف  ۵۰ درصدی دانش آموزان در رشته‌های مهارتی و همچنین هدف آموزش یک مهارت به هر دانش آموز حرکت کنند. 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: همکاری بخش تعاون را در این تفاهم نامه داریم تا مشارکت را در بخش‌های گوناگون و مقاطع مختلف عملی کنیم. اینکه دانش آموزان به نقطه‌ای برسند که منافع ناشی از خودشان را در منافع جمع ببینند و در فعالیت‌های آموزشی تجربه کنند و حرارت این همکاری مشترک در جمع یک آموزش عملیاتی بشود و وقتی آن‌ها به بازار کار می‌آیند مورد توجه قرارش بدهند تفاهم نامه امروز همفکری طولانی مدت دو وزارت خانه است.

شریعتمداری در پایان گفت: این طرح در پیش از در ۴ استان تهران، گلستان فارس و خوزستان به صورت پایلوت در حال اجراست.

آموزش و پرورش استان تهران دانش آموز دانش آموزان فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر