کد خبر: 1035429 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: واقعیت این است که مطالبات و انتظارات مردم و مقایسه آن با اهداف بلندی که ۴۲ سال پیش مردم به دنبال آن بودند، فاصله زیادی دارد و باید همچنان مسئولان کشور در هر رده‌ای برای تحقق آن اهداف و آرمان‌ها تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در جریان دویست و هفتادم جلسه شورای شهر تهران در تذکری ضمن گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی ایران طی تذکری در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: امروز به دنبال اصلاح وضع موجود یعنی پیگیر مطالبات مردمی هستیم که در پرتو خون شهیدان و جانبازی‌های ایثارگران امید به بهبود وضع کشور دارند. 

او افزود: واقعیت این است که مطالبات و انتظارات مردم و مقایسه آن با اهداف بلندی که ۴۲ سال پیش مردم به دنبال آن بودند، فاصله زیادی دارد و باید همچنان مسئولان کشور در هر رده‌ای برای تحقق آن اهداف و آرمان‌ها تلاش کنند. 

فراهانی با اشاره به تذکری که چندی پیش مبنی بر کانال ابوذر در منطقه ۱۴ ارائه کرده بود، بیان کرد: کانال ابوذر آب را از مناطق مختلف به پایین هدایت می‌کند و هر زمانی که به آن مراجعه می‌شود آّب جریان دارد و هنگام بارندگی حجم زیادی از آب در آن جاری است و چندین دهه است این مسیل فعالیت می‌کند و اکنون شرکت خاکریز آب به بهسازی و نوسازی این کانال پرداخته است. 

او ادامه داد: بهسازی کانال ابوذر مانع از خسارات جانی و مالی قابل توجه شد و خوشبختانه یک روز قبل از بارندگی و ایجاد حادثه نوسازی کانال ابوذر تمام شده بود. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات فنی و با بازدید میدانی که داشتیم ملاحظه شد کار تعطیل شده و بعد از تذکری که انجام شد، دوستان خاکریز آب فعالیت را ادامه دادند و طی بازدیدی که داشتم فعالیت آن‌ها را مشاهده کردم. 

او با بیان اینکه خوشبختانه با پیگیری‌ها مشکلات تامین میلگرد و بتن پروژه برطرف شد، اظهار کرد: اگر پیگیری شبانه روزی عزیزان معاونت فنی و عمرانی و نظارت مستمر شورایاران نبود اتفاقی که چند شب گذشته رخ داد و بر اثر بارندگی سیل آسا سدبند انحراف آب بر اساس بارندگی شکست و نیوجرسی ده تنی آن داخل مسیر کانال احداثی افتاد منجر به خسارات مادی و معنوی فراوان می‌شد و جالب است بدانید این کار زمانی رخ داد که یک روز قبل از شروع بارندگی کار بهسازی کانال تمام شده بود. 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر این کار تمام نشده بود و همچنان مسیر نوسازی کانال باز مانده بود خسارت جانی و مالی رخ می‌داد و آب به جاده‌های اطراف و برج‌های مسیر سرایت می‌کرد و خسارات جبران ناپذیری ایجاد می‌شد. صحبت من بیشتر تشکر از پیگیری تذکر اینجانب بود که هفته‌های گذشته قرائت شد.

مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر