کد خبر: 1035358 A

پزشکیان:

عضو هئیت امنای واکسن سازی رازی گفت: باید به نیروی انسانی داخل تکیه کنیم و بجای هزینه برای واردات دستگاه، برای این نیروها‌ هزینه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود پزشکیان عضو هئیت عمنای واکسن سازی رازی در آیین رونمایی از تست بالینی واکسن رازی کوو پارس بیان کرد: تصور می‌کنم اگر به نیروهای انسانی خودمان دل ببندیم خیلی راحت مشکلات را از جلوی پایمان بر می‌داریم.

وی ادامه داد: این واکسن سازی ۳۰ میلیارد بودجه کم داشت که با پشتیبانی‌های مورد نیاز جلو رفت و دقت داشته باشید، آنچه می‌تواند کشور ما را بسازد این نیروهای انسانی است که بجای آن گاهی هزینه‌های زیادی می‌کنیم تا دستگاهی را وارد کشور کنیم و ما باید کاری کنیم تا در خاورمیانه حرفی بالاتر از دیگران داشته باشیم، در شرایطی که پیشنهادها را می‌قاپند و می‌روند، ما باید شرایط را طوری فراهم کنیم که همینجا از این امکانات استفاده کنیم.

پزشکیان افزود: من خبر دارم که این عزیزان از هر کس که می‌توانستند کمک گرفتند و شبانه روز در تلاش بودند.

سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور نیز در بخش دیگر برنامه گفت: در گذشته توجه کافی به تولید واکسن در ایران نمی شد اما در سالهای اخیر و به همت وزارت بهداشت پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه به دست آمده و امروز توان تولید هر سه نوع واکسن کرونا اعم از واکسن با فناوری ویروس ضعیف شده، ویروس غیر فعال یا ام آر آن آ در کشور وجود دارد.

 

عضو هئیت امنای واکسن سازی رازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر