کد خبر: 1035249 A

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم اجرای قانون توامان با «تدبیر» و «رافت اسلامی» گفت: حامی نیروهای وظیفه‌شناس و متعهد هستم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «حسین اشتری» در جمع‌بندی جلسه ویدئوکنفرانسی معاونان ستادی و فرماندهان انتظامی سراسر کشور اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و یاد و خاطره شهدای گلکون کفن انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت را گرامی می‌داریم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری «مدظله العالی» آرزوی طول عمر با عزت توام با سلامتی و صحت داریم. 

حرکت ناجا بر مبنای کسب رضایت رهبری و مردم

وی با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ادامه داد: نیروی انتظامی، ماموریت‌ها را بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی دنبال می‌کنیم و در مسیر پاسخگویی به انتظارات و مطالبات مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، کسب رضایت معظم له و مردم حرکت و اقدام می‌کنیم. 

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه اجرای قانون باید توامان با «تدبیر» و «رافت اسلامی» باشد، ادامه داد: هیچ بن بستی برای پلیس وجود ندارد؛ در هر شرایطی با اعتقاد بر اینکه بایستی خادم «صدیق» و «دلسوز» مردم باشیم، وظایفمان را انجام دهیم؛ فرصت خدمتگزاری به مردم را قدر بدانیم و اجازه ندهیم که عده‌ای فرصت طلب، آسایش، آرامش و امنیت مردم را هدف بگیرند. 

تداوم اجرای برنامه‌های اولویت دار ناجا 

سردار اشتری با اشاره به استمرار طرح‌های اولویت دار ناجا چون؛ مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور و خروج کالاهای اساسی از مرزها، تداوم اجرای طرح‌های مقابله با اراذل و اوباش، اجرای طرح‌هایی چون ناظر، مقابله با سرقت و تلاش برای استرداد اموال مکشوفه به مال باختگان، مقابله بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر و… مطرح کرد: لازم است که در اجرای ماموریت‌ها از طرح‌های «ابتکاری» و «نوآورانه» بهره ببریم. 

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد نیروی انتظامی در فرایند مقابله با کرونا پرداخت و افزود: در کنار انجام وظایف ذاتی و قانونی، همزمان با شیوع ویروس کرونا، دوشادوش کادر درمانی، پزشکی و پرستاری در میدان مقابله با این ویروس منحوس حاضر و ظاهر شدیم؛ به طوری که در فرایند مدیریت ترددها و اعمال محدودیت‌های کرونایی، بیش از ۵۰۰ هزار نفر روز از نیروهای پلیس به کارگیری شدند. 

وی با اشاره بر اینکه اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان در دستور کار و از اولویت‌های ماموریتی نیروی انتظامی است، خاطر نشان کرد: هر اقدام و عملی در راستای کاهش مبتلایان به ویروس منحوس کرونا و کاهش جان باختگان، مشمول ثواب دنیویی و اخروی می‌شود و همان گونه که امروز پلیس با اقدامات متمرکز موفق به کاهش دو هزار و ۸۰۰ نفری جان باختگان تصادفات طی سال جاری شده است توانسته است در کاهش ابتلاء به ویروس کرونا و قطع زنجیره این ویروس منحوس نیز نقش مثمرثمری داشته باشد. 

لزوم صیانت «حداکثری» از سلامت نیروهای پلیس

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیروی انسانی را بالاترین سرمایه و ثروت سازمان می‌دانم، بر لزوم صیانت همه جانبه از سبزپوشان ناجا تاکید کرد و گفت: همان گونه که معتقدم که ماموریت‌های پلیس تعطیل بردار نیست، در کنار این مهم بر این اعتقاد هستم که در چنین شرایطی بایستی از سلامت کارکنان صیانت «حداکثری» کنیم. 

وی خطاب به فرماندهان و مسئولان ارشد ناجا ادامه داد: همه ما در مقابل کارکنان مسئول هستیم و نبایستی از حمایت و صیانت از بهترین و پاک دست‌ترین نیروها غافل شویم؛ نیروهای پلیس از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرها و روستاها و در هر شرایطی از تعطیل و غیرتعطیل، سرما و گرما، بحران و غیربحران برای خدمت به مردم مشغول انجام وظیفه هستند، بنابراین همه ما باید دغدغه حمایت و صیانت از چنین نیروهای لایق و وظیفه‌شناسی را داشته باشیم. 

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه بنده همواره حامی نیروهای متعهد و وظیفه‌شناس هستم، اضافه کرد: از قصور نیرویی که که عامدا در انجام وظیفه کوتاهی کرده است نیز چشم پوشی نمی‌کنم. 

روند روبه رشد نیروی انتظامی

سردار اشتری با اشاره به روند رو به رشد نیروی انتظامی ادامه داد: امروز شاهد پیشرفت‌های محسوسی در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی هستیم که این دستاوردها و موفقیت‌ها محصول تلاش همه کارکنان ناجا از نقطه صفر مرزی تا مرکز است. 

طی مسیر خدمت با تکیه بر روحیه «ولایی» و «انقلابی» 

وی با بیان اینکه بنده قدردان تلاش آحاد فرماندهان و کارکنان هستم، ادامه داد: لازم است با روحیه ولایی و انقلابی، مسیر خدمت به مردم را شتاب دهیم و از فرصت‌ها برای خدمتگزاری نهایت بهره را ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر