کد خبر: 1034878 A

میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم‌اکنون بر روی عدد ۵۳ قرار دارد.

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۵۳ قرار دارد و هوای پایتخت قابل قبول است. این در حالی است که میانگین غلظت آلاینده‌ها در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۹۳ قرار داشت و هوا در آستانه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱۸ بهمن ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد که ناشی ناپایداری جوی و وزش باد نسبتاً شدید در ساعات گذشته است. در طول روز تداوم بارش و وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد. 

در صبح روز یکشنبه (۱۹ بهمن ۹۹) با افزایش ترافیک و کاهش تندی باد انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد کاهش پیدا کند. عدم وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

پایتخت شهر تهران وزش باد ذرات معلق کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر