کد خبر: 1034564 A

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ تن از اعضای باند سارقان خودرو خبر داد و گفت: متهمان با فروش خودروهای سرقتی، ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه «سید علی شریفی» بیان داشت: پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع و کارآگاهان موفق شدند که خودرو را در گشت زنی‌های انتظامی توقیف و راننده آن را دستگیر کنند. 

وی عنوان کرد: راننده خودرو که خانم جوانی بود، در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، از سرقتی بودن خودرو بی‌اطلاع است و خودرو را اخیراً پدرش از طریق سایت‌های اینترنتی خریده است. 

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی ابراز داشت: با دعوت از پدر متهم، وی نیز اعلام کرد، خودرو را از طریق سایت اینترنتی خرید و فروش خودرو، طی قولنامه دستی به مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال از شخصی که خود را حسن معرفی کرده بود در جاجرود خریده‌ام و مدارک خودرو را تحویل گرفته و قرار شده با وکالت نامه‌ای که به من داده اند، خودرو را به نام خود منتقل کنم و از سرقتی بودن خودرو مطلع نیستم. 

سرهنگ شریفی با اشاره به اینکه در بررسی مدارک خودرو مشخص شد اسناد خودرو و وکالت نامه فروش جعلی می‌باشد، افزود: در رصد‌های اطلاعاتی فروشنده خودروی سرقتی شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی کارآگاهان وی در مخفیگاهش دستگیر کردند. 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه وی، یک دستگاه نیسان سرقتی در حیاط منزل متهم کشف شد، اضافه کرد: بااستعلام پلاک انتظامی نیسان، مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در پایگاه ۶ پلیس آگاهی تهران بزرگ دارد. 

وی تصریح کرد: متهم پس از انتقال به یکم پلیس آگاهی به جرم انتسابی اعتراف و اظهار کرد که به همراه دو تن از همدستانش خودروهای ایرانی را سرقت و با جعل اسناد و مدارک، خودرو‌های سرقتی را از طریق سایت‌های اینترنتی خرید و فروش کالا می‌فروختیم. 

وی با بیان اینکه هویت و مخفیگاه دومین متهم پرونده شناسای و در عملیات پلیسی وی نیز دستگیر شد، اضافه کرد: از داخل حیاط متهم یک دستگاه خودروی پراید سرقتی کشف و متهم به ۵ فقره سرقت و فروش خودرو‌های سرقتی با اسناد و مدارک جعلی با همکاری همدستانش معترف شد. 

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی خودرو‌های سرقتی و کلاهبرداری شده را بیش از ۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند، گفت: با دستگیری دو تن از اعضای این هر دو متهم در اختیار این پایگاه قرار دارد و تلاش برای دستگیری نفر سوم این باند همچنان ادامه دارد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر