کد خبر: 1034106 A

​رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری مامور قلابی با تلاش تیم عملیات کلانتری ۱۸۱ ورد آورد خبر داد و گفت: متهم به ۳۰ فقره اخاذی اعتراف کرد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در تشریح این خبر بیان داشت: به دنبال دریافت اخباری مبنی بر این که فردی خود را به عنوان مامور معرفی کرده و با مراجعه برخی افراد  از آنان مبالغی را  اخاذی می کند، بررسی موضوع در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۸۱ وردآورد   قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های دقیق صورت گرفته مشخص شد که این مامور قلابی با استفاده از یک دستگاه خودرو سمند  اطراف میدان آزادی سوژه های خود را شناسایی و با ترفند های خاص و به بهانه های مختلف از آنان وجه نقدی را  دریافت می کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ  بیان کرد: پس از چند  شبانه روز کار اطلاعاتی دقیق و هماهنگی با دستگاه قضائی این مامور قلابی در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و  در بازرسی از وی تعدادی تجهیزات قلابی پلیس کشف و متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: تاکنون ۲۵ نفر شاکی در این خصوص شناسایی شده و متهم در تحقیقات فنی و تخصصی، به ۳۰ فقره اخاذی از شهروندان اعتراف کرده است .

رئیس پلیس پیشگیری  تهران در پایان از شهروندان خواست: فریب افراد جاعلی که به قصد اخاذی و کلاهبرداری با جعل عناوین و البسه نظامی و سازمانی ارگان های امنیتی و انتظامی وارد عمل شده و برای رسیدن به اهداف شوم خود دست به هرکاری می زنند را نخورده و در صورت مشاهده این گونه افراد مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر