کد خبر: 1033932 A

ششمین مرحله رزمایش کمک مومنانه در منطقه شهر ری صبح امروز -چهارشنبه- آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم جمعی از مدیران و مسئولان منطقه شهر ری، فرماندار، امام جمعه، نیروهای بسیج و سپاه ناحیه ری حضور داشتند.

روح‌الله قنبری فرمانده سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی شهرری در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آغاز ششمین مرحله رزمایش کمک مومنانه گفت: مرحله ششم کمک مومنانه در شهر ری در قالب آماده‌سازی 10 هزار بسته معیشتی و غذایی که هرکدام از این بسته‌ها بین 300 الی 350 هزار تومان ارزش ریالی دارد، اجرا شد.

وی ادامه داد: در این مرحله بنیاد مستضعفان و سازمان‌های دیگر نیز همکاری کرده‌اند و قصد داریم مرحله هفتم را در پایان ماه اسفند اجرا کنیم تا کمکی به اقشار آسیب‌پذیر بشود.

14

وی با اشاره به برنامه‌های ویژه‌ای که برای دهه فجر تدارک دیده شده، گفت: جلسات مختلفی در شهرستان ری با حضور مسئولان و مقامات برگزار شد که این جلسات در فرمانداری و در دفتر امام جمعه شهر ری برگزار شد. هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و همچنین جلساتی نیز در مجموعه سپاه به صورت داخلی برگزار شد.

وی ادامه داد: امسال 70 عنوان در 500 برنامه پیش بینی شده و از روز 12 بهمن آغاز شده و در حال اجراست و بخشی از برنامه‌ها نیز در روزهای آینده اجرا می‌شود و در هفته بصیرت نیز در بین نواحی 18 گانه سپاه، سپاه ناحیه ری از لحاظ کمی و کیفی رتبه اول را کسب کرد.

وی ادامه داد: روز 22 بهمن با توجه به ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا و عدم تجمع و راهپیمایی، هماهنگی لازم صورت گرفته تا رژه موتوری و خودرویی با حضور اقشار مردم و نیروهای بسیج در سطح شهرستان ری و از ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم از ساعت 10 صبح آغاز و تا حرم حضرت امام ادامه پیدا می‌کند.

3333

سرهنگ اکبری مسئول سازندگی سپاه شهر ری نیز در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آماده‌سازی بسته‌های معیشتی برای مرحله ششم رزمایش کمک مومنانه گفت: تعداد 10 هزار بسته با هماهنگی خیرین و بنیاد مستضعفان آماده شد و امروز مراسمی به صورت نمادین برای آغاز این طرح برگزار شد.

وی ادامه داد: این بسته‌ها شامل برنج، حبوبات، روغن، ماکارونی، رب که به خانواده‌های نیازمند شهر ری و به خصوص حاشیه شهر بر اساس لیست‌هایی که آماده شده اهدا می‌شود.

همچنین علی تات یکی از مسئولان برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به ویژگی‌های این برنامه گفت: در زمان ایام فاطمیه، طی مکاتباتی که با جناب یزدی‌خواه نماینده مجلس شورای اسلامی داشتیم، درخواست 10 هزار بسته معیشتی و سبد کالا را برای کمک به نیازمندان داشتیم که خوشبختانه از طریق بنیاد مستضعفان محقق شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا و دهه فجر این بسته‌ها آماده شد و آیین اهدای آن و رونمایی انجام شد. البته در طی این مدت نیازسنجی‌های لازم با همکاری دفتر امام جمعه و سپاه ناحیه ری و رئیس کمیته امداد و رئیس بهزیستی صورت گرفته و مصوب شد که در اولین فرصت تمام خانواده‌هایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و گروه‌های جهادی هستند از این بسته برخوردار شوند.

8

555

9

3333

5

00

شهر ری کمک مومنانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر