کد خبر: 1033841 A

فرماندار تهران گفت: بخش شمالی پلاسکو با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان که صددرصد آن توسط کسبه تامین شده است بازسازی و ایمنی سازی شده است.

به گزارش ایلنا، عیسی فرهادی در آیین افتتاح بخش شمالی ساختمان پلاسکو ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای آتش نشان گفت: با پیگیریهای استانداری تهران و بنیاد مستضعفان امروز شاهد افتتاح این ساختمان هستیم. قطعا در انقلاب اسلامی ایران تحقق عدالت یکی از آرمانهای اساسی بود که امروز خوشبختانه در دورترین نقاط کشور از نعمت عدالت برخوردار هستیم و این آرمان بزرگ انقلاب محقق شده است.

او با بیان اینکه در انقلاب اسلامی ایران بسیاری از ناممکن ها ممکن شد ادامه داد: خوشبختانه استقلال، امنیت، آزادی و تحقق عدالت اجتماعی در طول انقلاب حاصل شده است و ایران امروز در عرصه بین المللی جایگاه  ویژه ای دارد.

فرماندار تهران در ادامه با اشاره به افتتاح بخش شمالی پلاسکو گفت: با افتتاح بخش شمالی ساختمان پلاسکو ۲۷۹ نفر از کسبه در این پاساژ مشغول به فعالیت شدند. ساختمانی که بعد از بازار تهران نماد تولید بود در آتش سوزی سی ام دی ماه ۱۳۹۵ بخش جنوبی آن به طور کامل تخریب و ساختمان شمالی نیز آسیبهای جدی را دید ما به دنبال تخریب این ساختمان بودیم ولی دو هیات امنا تشکیل شد و با مشورت انجام شده بنیاد اعلام کرد به شرطی که خود کسبه هزینه بازسازی و ایمن سازی بخش شمالی را پرداخت کند این ساختمان تخریب نمی شود.

فرهادی ادامه داد: این بخش از پلاسکو با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان که صددرصد آن توسط کسبه تامین شده است بازسازی و ایمنی سازی شده است.

او اظهار کرد: این اقدام در حقیقت نماد حضور مردم در بازسازی است که در ساختمان پلاسکو تجلی پیدا کرده است. امروز ساختمانی بهتر و زیباتر و با امنیت بهتر نسبت به قبل ساخته شده تا ۸۳۷ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شوند و بالغ بر ۷ هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شوند.

عیسی فرهادی پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر