کد خبر: 1033173 A

عضو شورای شهر تهران گفت:در اداره حریم غیر ممکن است که بتوانید روال قانونی را در کمتر از یک سال و نیم به نتیجه برسانید که این موارد به دور زدن‌ها و بروکراسی شهرداری باز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن خلیل آبادی در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران در ادامه تذکر رئیس و سخنگوی شورای شهر تهران به شهرداری درباره‌ عدم پاسخگویی شهرداری به تذکرات اعضا گفت: چندبار است که راجع به سازمان گردشگری و برخی مطالب دیگر تذکر دادیم و پاسخی به ما داده نشده است. ظاهرا مدیران محترم فکرشان این است که دیگر آخر دوره است و شرایط را پیش می‌بریم.

خلیل آبادی خطاب به هاشمی گفت: صیانت از این مساله با هیات رئیسه و شماست و به شهرداری بفرمایید که رفیق نیمه راه نباشند. 

او در ادامه تذکر خود گفت: ما ایراداتی به دولت برای بخشنامه‌ها و قائل شدن حقوقی برای وزارتخانه‌ها و دور زدن شهرداری می‌گیریم، در حالی که این مساله به سیستم شهرداری‌ها باز می‌گردد. آنقدر بروکراسی در شهرداری‌ها طولانی است که به جای دیگر مراجعه می‌شود. 

خلیل آبادی ادامه داد: در اداره حریم غیرممکن است که بتوانید روال قانونی را در کمتر از یک سال و نیم به نتیجه برسانید که این موارد به دور زدن‌ها و بروکراسی شهرداری باز می‌گردد. باید بروکراسی شهرداری را خودمان کاهش دهیم و جلوی این کار را بگیریم تا مردم مجبور نشوند برای دریافت تسهیلات به دولت و مجلس مراجعه کنند و شهرداری را دور بزنند. 

او گفت: متاسفانه در شهرداری‌ها برای خدمات عمومی سخت گیری‌هایی می‌شود که نهادها و مردم مجبور می‌شوند به جاهای دیگر مراجعه کنند. 

هاشمی در پاسخ به خلیل آبادی گفت: تذکر آقای سالاری مربوط به زمین‌های دولتی و دانشگاه‌ها بود که کمبود بودجه پیدا کردند و می‌خواهند اموال خود را ارزشمند کنند و بفروشند و از این روش‌ها استفاده می‌کنند. اینها تقصیر مشکلات اقتصادی کشور است. باید مواظب باشند که دولتی‌ها ما را دور نزنند نه مردم. 

او افزود: زمین‌هایی که کاربری مشخص دارند در شهر و فضای آموزشی است و می‌خواهند آموزشی را به مسکونی تبدیل کنند که ارزش آن افزایش ۱۰۰درصدی خواهد داشت و این مساله باید بررسی شود که چگونه مواظبت کنیم تا از شهر صیانت شود و در هفت هشت ماه باقی مانده شهر را از دست ندهیم. 

خلیل آبادی ادامه داد: دولتی‌ها هم به این دلیل ما را دور می‌زنند که مراتب اداری و قانونی را در بازه زمانی طولانی انجام می‌دهیم.

محسن هاشمی حسن خلیل آبادی بروکراسی اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر