کد خبر: 1033142 A

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به کرامت و حقوق انسانی مهاجرین و اتباع افغانستانی در ارائه خدمات بانکی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، در دویست و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، نوشت: متاسفانه طی روزهای گذشته تصاویری از تجمع مهاجرین و اتباع افغانستانی در مقابل برخی شعب بانکی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که حکایت از مسدود شدن کارت‌های بانکی و قطع ارائه خدمات بانکی به این عزیزان حکایت داشت. 

او افزود: امری که ظاهرا نه برای اولین بار بلکه برای چندمین بار رخ داده است و هیچ یک از ما بر خود نمی‌پسندیم که در مورد برادران و خواهرانمان در هیچ جای این کشور و اقصی نقاط دنیا این مسئله رخ دهد و از خدمات پولی و بانکی که خود با دستمزد و دسترنج‌مان آن را فراهم کرده ایم، محروم شویم. 

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت صیانت از کرامت و حقوق انسانی این عزیزان در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور درباره لزوم توجه به کرامت و حقوق انسانی مهاجرین و اتباع افغانستانی در ارائه خدمات بانکی به بانک صادرات تذکر می‌دهم. 

عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به اهمیت موضوع انتظار است در مسیر صیانت از کرامت و حقوق انسانی این عزیزان ترتیبی اتخاذ گردد تا دیگر شاهد این گونه مسائل نباشیم.

بودجه حقوق رسانه شوراهای اسلامی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر