کد خبر: 1033117 A

سخنگوی شورای شهر تهران با انتقاد از عدم پاسخگویی شهرداری تهران به تذکرات اعضا گفت: اگر پاسخ روشنی به موارد و تذکرات مطرح شده داده نشود از شهردار تهران طرح سوال خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا در جریان دویست و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در تاریخ  ۲۱ دی ماه تذکری به شهرداری تهران با عنوان عدم رعایت اصول حقوقی در یکی از تفاهمنامه‌ای منعقد شده در سازمان سرمایه‌گذاری ارائه کردم که در این تذکر اشاره شده بود که  سرمایه گذاری تا مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو پیش بینی شده و سپس مقرر شده بود شرکت طرف تفاهم‌نامه، ۵ هزار میلیارد تومان به صورت قرض‌الحسنه به عنوان حسن نیت پرداخت کند.اما تاکنون هیچ پاسخی به این تذکر دریافت نشده است.

اوبا اشاره به تذکر دیگری در تاریخ ۱۴ دی ماه گفت: در این تاریخ نیز در تذکری با موضوع استخدام دستیاران مدیران شهرداری در صحن شورای شهر ، پرسش‌هایی مطرح و خواستار توضیح شده بودم که تاکنون پاسخ و توضیحی به این تذکر از سوی شهرداری دریافت نشده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ۳۷ روز پیش یعنی در تاریخ ۷ دی ماه در رابطه با موضوع روز بازارهای شهر تهران به شهرداری تهران تذکر دادم اما در این خصوص نیز هیچ پاسخ شفاهی کتبی و یا توضیحی دریافت نشد.

او با اشاره به تذکر دیگری گفت: در تذکر دیگری در تاریخ ۱۴ دی ماه در خصوص وضعیت خانه نیما یوشیج سوال پرسیدم و توضیح خواستم که متاسفانه پاسخی داده نشد.

عضو شورای شهر تهران افزود: ما موضوعات را دنبال می کنیم و اگر به عنوان عضو شورای شهر از طریق متعارف پاسخ نگیریم در صحن شورای شهر تذکر می‌دهیم.

او با تاکید بر اینکه اگر در صحن هم تذکر بدهیم و پاسخ نگیریم از سایر ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم، اظهار داشت: اگر در رابطه با موارد مطرح شده پاسخ روشنی نگیرم از ظرفیت قانونی استفاده خواهم کرد.

اعطا گفت: کسانی که از شهرداری به صحن شورا می‌آیند و در جلسات حضور دارند، حضورشان چه کارکردی دارد صرفاً به هدف تنوع و دورهمى است؟ اگر پاسخ روشنی به موارد مطرح شده داده نشود از  شهردار تهران طرح سوال خواهم کرد.

علی اعطا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر