کد خبر: 1033081 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: در روزهای اول که ماسک و لباس محافظتی نداشتیم، به یکی از اساتید گفتم چرا بدون ماسک بالای سر بیمار کرونا مثبت رفتی، گفت رفتم که رزیدنت‌ها نترسند و این حماسه در تاریخ این مملکت فراموش نشدنی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت، ضمن تبریک ایام دهه فجر و با اشاره به اینکه حفظ وطن و سرزمین می‌تواند یکی از محورهای وحدت ملی باشد، بیان کرد: در دفاع مقدس، شیعه و سنی و زرتشتی و مسیحی و همه ادیان در کنار هم بودند و درس دیگری که گرفتیم این است که اراده‌ی یک ملت می‌تواند بر همه توانمندی‌های بین‌المللی هم غالب شود.

وی ادامه داد: همه تکنولوژی‌های مدرن آن روز جهان پشت سر صدام برای مغلوب کردن ملتی قرار داشت که به آمریکا نه گفته بود و اینها اثبات کرد که اگر اراده پولادین یک ملت در صحنه حاضر باشد می‌تواند بر غلبه بر مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها موفق باشد. 

نمکی افزود: این به ما ثابت کرد در دوران تحریم با دست‌های بسته در اقیانوس بلای کرونا می‌توانیم موفق شنا کنیم، اما ناگهان طوفانی جهان را در بر گرفت که طوفان سنگینی بود.

وزیر بهداشت گفت: فرق‌هایی که دفاع مقدس در آن‌چه امروز در دفاع از سلامت مردم داریم این است که در دفاع مقدس، خط حمله و خط دفاع برای ما مشخص بود، اما در حمله ویروس کرونا ناگهان ترکیدن یک بمب در گوشه‌ای از سرزمین را به ما گزارش می‌کردند. در این حمله، دوست و دشمن را مطلقا نمی‌شناختیم. کسی که چهره مهربان و نگاه آمیخته با عشق داشت، ممکن بود بمب ویروس باشد و نمی‌دانستیم. 

وی ادامه داد: گرچه در دفاع مقدس سرداران زیادی از دست دادیم، در مبارزه با کرونا ابتدا سرداران ما بعد سربازان ما شهید شدند.

نمکی افزود: در روزهای اول که ماسک و لباس محافظتی نداشتیم، به یکی از اساتید گفتم چرا بدون ماسک بالای سر بیمار کرونا مثبت رفتی، گفت که رفتم که رزیدنت‌ها نترسند و این حماسه در تاریخ این مملکت فراموش نشدنی است.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس روزنه‌هایی برای ورود برخی اقلام وجود داشت، اما در این دفاع شاید بعد از واقعه تاسوعا و عاشورا هیچ قومی به اندازه این روزهای تحریم ظالمانه تحت فشار قرار نگرفت. 

نمکی بیان کرد: روزی ۱۲۰۰ مرگ را برای ما پیش‌بینی کرده بودند و حالا در اروپا در همین باتلاق ماندند، در صورتی که بچه‌های ما با دست‌های بسته در این اقیانوس شنا کرده و به ساحل رسیده‌اند، البته ما هم از شبکه‌های بیرونی که توقعی نداریم.

وی ادامه داد: در روزی که هزار و ۸۶۰ مرگ متاسفانه در انگلستان ثبت شده است، با ومودی که ما به بیماری و مرگ هیچ شهروندی در هیچ جای دنیا راضی نیستیم، حتی برای کسانی که در اوج بیماری و گرفتاری زن و مرد و کودک و پیر و جوان این سرزمین، دارو و تجهیزات را برای ما محدود کرده‌اند.

نمکی گفت: ما حتی به تب یک کودک در آمریکا یا مرگ یک نفر در انگلستان هم راضی نیستیم، ولی مرگ بیش از ۴ هزار نفر در آمریکا ثبت شده است.

دهه فجر ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر