کد خبر: 1032834 A

همزمان با ایام الله دهه فجر صورت گرفت؛

در پی درخواست رئیس سازمان زندان‌ها و موافقت آیت الله رئیسی، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری‌های سراسر کشور با حضور در زندان‌ها، به پرونده های زندانیان رسیدگی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها با اعلام این خبر گفت: در راستای تحول در زندان های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضایی و استفاده از ظرفیت های درون قوه قضائیه، با موافقت رئیس محترم قوه قضاییه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از دیروز در زندان های کشور به اجرا درآمد.
 
وی افزود: در این طرح که با هدف معاضدت قضایی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
رئیس سازمان زندان ها همچنین با ابلاغ شیوه نامه "چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان"، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان ها فراهم نمود.
 
از جمله نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای اولین بار در زندان های کشور رخ می دهد.
 
 
scn1
 
scn2
 
 
محمد مهدی حاج محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر