کد خبر: 1032807 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز در مورد آلودگی نفتی آب در یکی از روستاهای رامهرمز، گفت: طبق گزارش‌ها فقط یک گاو با خوردن آب تلف شده، اما امکان دارد اثرات آن در طبیعت بماند که به شرکت نفت اخطاریه دادیم و موارد دادگاهی آن را پیگیری می‌کنیم‌.

«محسن مرحمتی» رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به خبری در مورد تلف شدن دام‌ و پرندگان در روستای آبشدون ابوالفارس از توابع شهرستان رامهرمز به دلیل خوردن آب آلوده به نفت بیان کرد: ما این موضوع را بررسی کردیم و مشخص شد آنجا نشت‌هایی از پیت‌های نفت وجود داشته، اما اینکه بخواهیم به صراحت اعلام کنیم، این قضیه و مسمومیتی که اتفاق افتاده به دلیل نشت نفت بوده، نیازمند بررسی شبکه دامپزشکی است تا لاشه‌ی حیوان را کالبد شکافی کند و در مورد این موضوع اظهار نظر کنند.

وی ادامه داد: این اتفاق، یعنی تلف شدن حیوان چند روز بعد از اتفاق، به ما اطلاع دادند و همین باعث شده لاشه ها توسط حیواناتی مثل شغال و دیگر حیوانات از بین برود و برای همین نمی‌شود اظهار نظر دقیق داشت.

مرحمتی در پاسخ به این سوال که چه تعداد حیوان تلف شدند، افزود: طبق گزارشی که به ما داده شده فقط یک گاو تلف شده و شاید قبلا هم این اتفاق افتاده باشد ولی گزارشی مبنی بر این موضوع به ما نرسیده بود.

وی گفت: ما مردم را راهنمایی کردیم که اگر چنین اتفاقاتی افتاد به سرعت به ما اطلاع دهند، البته محل زندگی آنها تا شهرستان هم یک ساعت و نیم فاصله است.

مرحمتی افزود: شرکت نفت باید تمهیداتی در نظر بگیرد تا جلوی یک قطره از نشت نفت را هم بگیرد.

وی ادامه داد: داخل محدوده‌ی ابوالفارس حدود ۷۰ حلقه چاه نفتی و گازی وجود دارد که قدمت آنها معمولا خیلی زیاد است، کنار آن یک دره وجود دارد که آب‌های بارندگی آنجا سرازیر می‌شود و یک سری از چاه‌ها به خاک نفوذ کرده و باعث این اتفاق شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز در پایان بیان کرد: این آبی که آلوده شده، آب شرب نبوده، اما امکان دارد اثرات آن در طبیعت بماند که به شرکت نفت اخطاریه دادیم و موارد دادگاهی آن را پیگیری می‌کنیم‌.

آلودگی آب محیط زیست رامهرمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر