کد خبر: 1032756 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامین اعلام کرد: در راستای اجرای طرح جامع کاداستر از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اصغر سپه وند با بیان اینکه اراضی ملی شهرستان ورامین حدود 220 هزار هکتار است افزود: با تعامل و همکاری فی مابین اداره ثبت و منابع طبیعی و عزم جدی که هر دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد دارند پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این میزان صدور اسناد تک برگ به 180هزار هکتار برسد.

وی اجرای طرح کاداستر را اقدامی مهم و پیشگیری کننده در پدیده زمین خواری بر شمرد و یادآور شد: با ضریب امنیتی بالایی که طرح کاداستر دارا می باشد، با اجرای این طرح علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، جعل اسناد و سوء استفاده از این اراضی به شدت کاهش پیدا می کند.

این مقام مسئول از افتتاح پروژه 200 هکتاری احداث هلالی های آبگیر در دهه فجر نیز خبرداد و خاطر نشان کرد: این پروژه که با هدف احیای مراتع و ذخیره نزولات آسمانی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در مراتع حوزه آبخیز سیاهکوه شهرستان ورامین به مرحله اجرا درآمده در ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

اراضی ملی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر