کد خبر: 1032138 A

قاسمی در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به تداوم طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها گفت: اگر بنا باشد تغییری در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اعمال شود باید در ستاد ملی مصوب شود.

«حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به وضعیت شهرها از نظر بیماری کرونا گفت: در حال حاضر ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند، ۱۲۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۰۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. خوشخبتانه هیچ شهری در وضعیت قرمز قرار ندارد اما با توجه به وضعیت شکننده بیماری و ویروس جهش یافته ای که هر روز در کشورهای مختلف شاهد آن هستیم باید مراقبت ها شدید باشد تا دوباره به شرایط قرمز و نارنجی برنگردیم.

وی درباره نظارت بر اجرای پروتکل ها باتوجه به کمرنگ شدن اجرای آن ادامه داد: مسئولیت نظارت بر اجرای پروتکل‌ها با وزارت بهداشت است و کمیته‌ای نیز در همین راستا برای  نظارت بر اجرای پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده است و دوستان در این کمیته بر اجرای پروتکل‌ها نظارت داشته و اگر در مواردی الزامات و محدودیت‌ها کوتاهی می‌کنند اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال که آیا امکان تصویب محدودیت جدید وجود دارد، گفت: درست است که روند بیماری در کشور کاهشی است اما شکننده است و این به معنای این نیست که ما از بیماری عبور کرده‌ایم به همین خاطر از نظر اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها یک کار اقناعی باید توسط رسانه‌ها، فضای مجازی و شخصیت ها انجام تا تلقی عادی سازی از سوی مردم صورت نگیرد.

قاسمی تصریح کرد: همچنین اگر بنا باشد تغییری در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اعمال شود باید در ستاد ملی مصوب شود.

وی درباره زیست شبانه در تهران و لغو محدودیت های شبانه در تهران گفت: اگر بنا باشد تغییری در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها و همچنین در خصوص ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ لحاظ شود باید ابتدا در کمیته بررسی شده و بعد در ستاد ملی مطرح و چنانچه مصوب شود اجرایی می‌شود. حالا اگر شورای شهر چنین چیزی مصوب کرده است اطلاعی ندارم اما فعلا در قالب طرح جامع همان الزامات محدودیت‌ها دنبال می‌شود و تغییر جدیدی ایجاد نشده است. چنانچه تغییری در طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها ایجاد شود قطعا اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان اینکه مراسم ۲۲ بهمن به صورت نمادین برگزار می شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر