کد خبر: 1032033 A

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه دفاع مقدس برگ زرین افتخارات انقلاب اسلامی است، گفت: اقدامات دیپلماسی موثر برای حفظ امنیت مرزها با کشورهای همسایه صورت گرفته است که نشان از حسن همجواری، هماهنگی و همدلی کشورهای همسایه با جمهوری اسلامی ایران را دارد.

به گزارش ایلنا، سردار "احمدعلی گودرزی" در جلسه شواری عالی مرز که با حضور جانشین ناجا برگزار شد، گفت: گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی، خاصه شهدای نیروی انتظامی و آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری "مدظله العالی" را از خداوند منان مسئلت داریم.

وی با تبریک آغاز دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به لطف خداوند متعال جشن می گیریم و درود می فرستیم بر روح بلند و ملکوتی امام راحل که در مقابل رژیم منفور پهلوی ایستاد و در تاریخ برگ زرین پر افتخاری برای کشور ایران رقم زد.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: ۸ سال دفاع مقدس یکی از افتخارات عظیم انقلاب اسلامی است که باید به آن افتخار کنیم و به آن ببالیم، زیرا در این دوران پرافتخار و سراسر سلحشوری، اجازه ندادیم حتی کوچکترین ذره از خاک سرزمین ایران جدا شود.

سردار گودرزی با اشاره به تهدیدات پیرامونی مرزهای جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: مرزبانان نیروی انتظامی با آمادگی و توان عملیاتی بالا در مراقبت از مرزها مصمم هستند و از ورود قاچاق، مواد مخدر، اشرار مسلح و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مرزهای کشور جلوگیری می کنند.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره استواریکم شهید "حسن واعظی تختی" شهید مرزبانی استان هرمزگان، گفت: دلاور مردان دریابانی طی چند روز گذشته در آب‌های انحصاری کشور با رشادت اجازه ورود باندهای قاچاق کالای ممنوعه به کشور را ندادند که در این راه یک تن از نیروهای سلحشور ما در دریا به شهادت رسید.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه با اشاره به اقدامات موثر دیپلماسی برای تأمین امنیت مرزهای کشور، اذعان داشت: اقدامات دیپلماسی موثر برای حفظ امنیت مرزها با کشورهای همسایه صورت گرفته که نشان از حسن همجواری، هماهنگی و همدلی کشورهای همسایه با جمهوری اسلامی ایران را دارد.

سردار گودرزی با تأکید بر حفظ آمادگی عملیاتی و تاکتیکی مرزبانان برای مراقبت از مرزها، به اجرای طرح مقابله با قاچاق موسوم به طرح رعد اشاره کرد و افزود: مرزبانان در اجرای طرح رعد، ۴۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف کردند و موفقیت همرزمانم در این موضوع قابل توجه بود.

فرمانده مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر