کد خبر: 1031976 A

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در متن پیام منصور غلامی آمده است: بیش از چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سپری شده و تاریخ ایران زمین فصل تازه‌ای از مناسبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را تجربه کرده است. روزهای دهه مبارک فجر یادآور پایان استبداد و مداخله نظام سلطه در کشوری است که مردم آن شعار استقلال، آزادی و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی را سردادند و با تلاش و جهاد فراگیر و خستگی‌ناپذیر خود، به رغم همه موانع و کارشکنی‌ها، تحقق عملی آن را به جهان اثبات کردند.

در این حرکت بزرگ و سترگ جامعه دانشگاهی از روزهای آغازین مبارزه، حضور و مشارکت اثرگذاری داشته‌اند و در این مسیر شاهد ایثار و جان گذشتگی عزیزان زیادی از جمع دانشگاهیان بوده‌ایم که یاد و خاطره یکایک آن‌ها را گرامی می‌داریم؛ و به ارواح پاک آن‌ها سلام و درود داریم. بی‌گمان حرکت در این مسیر که آغازی برای خودباوری و کسب جایگاهی تازه در معادلات جهانی بود همچنان نیازمند تلاش آگاهانه و بخردانه است که از این حیث سهم و نقش ممتازی متوجه دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری کشور است. چرا که افتخار، عزت و سربلندی ملت در گرو تلاش همه جانبه و صیانت از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

اکنون در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بدخواهان نظام جمهوری اسلامی همچنان به شیوه‌های مختلف در پی ممانعت از تحقق اهداف نظام، بالندگی و پیشرفت کشور هستند که تحریم‌های اقتصادی ظالمانه نمونه بارزی از این بدخواهی‌ها از جانب نظام سلطه است.

رمز و کلید پیرزوی در برابر بدمنشی‌ها و هجمه‌های فراوان؛ ایمان به قدرت لایزال الهی، حفظ وحدت و انسجام ملی، استفاده از توان و ظرفیت‌های ملی، تقویت بنیان‌های علمی و فناوری و نیز بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و اخلاقی است.

اینجانب با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و همه شهیدان راه علم و دانش، از همه دانشجویان، فرهیختگان، پژوهشگران، محققان و استادان دانشگاه‌ها دعوت می‌نمایم با مشارکت مؤثر در برنامه‌های آیینی این دهه پاسداشت اهداف و آرمان‌ها نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه و اهتمام خود قرار داده و تصویری از اقتدار و عزت ایران اسلامی را به جهانیان نشان دهند. توفیق و دوام یکایک شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

انقلاب ایران ایران اسلامی علوم تحقیقات و فناوری نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر