کد خبر: 1031783 A

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم:

محمد سعید سیف مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، انتخاب دانشمندان برتر در همکاری با جامعه و صنعت را از اقدامات اثربخش دانشگاه‌ها در جامعه دانست که باعث بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد سعید سیف در آیین تقدیر از دانشمندان برتر در همکاری با جامعه و صنعت که امروز (شنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، گفت: در راستای تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیئت علمی در سال ۱۳۹۹ نسبت به شناسایی و معرفی اعضای هیئت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از طریق دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اقدام شده است و از میان برگزیدگان، تعداد محدودی به عنوان دانشمندان برتر در همکاری با جامعه و صنعت معرفی شده‌اند. 

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه‌ای، اجرای قراردادهای پژوهشی تقاضامحور، ارائه دستاوردهای مهم و موثر در رفع مشکلات، همکاری با نهادها و صنایع کشور و نقش‌آفرینی موثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار در امور اجتماعی، اقتصادی و صنعتی را از شاخص‌های شناسایی اعضای هیئت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت برشمرد. 

وی همچنین در خصوص تصویب طرح تحول گفت: این طرح شامل ۴۴ برنامه، ۸ راهبرد اصلی و ۶ هدف کلان برای چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ تعریف شده است. 

به گفته وی در بخش تقدیر از دانشمندان برتر در همکاری با جامعه و صنعت از میان ۱۴۱ عضو هیئت علمی، تعداد ۱۵ نفر به عنوان دانشمندان برتر انتخاب شده‎اند.

 

اجتماعی و اقتصادی جامعه صنعت علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر