کد خبر: 1031598 A

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: استاندارسازی، تدوین فرایندها، صدور مجوز، نظارت بر مهدهای کودک و رتبه‌بندی آن‌ها، آموزش مربیان و چارچوب صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان و نظارت میدانی بر کار برعهده سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره تکلیف دستگاه‌های متولی امر پیش‌دبستانی‌ها با وجود سازمان ملی تعلیم و تربیت در امر کودک گفت: با توجه به مصوبه اخیر وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی تربیت کودک تنها مرجعی خواهد بود که در اینباره برنامه‌ریزی، مدیرت و نظارت خواهد داشت. 

او با بیان اینکه استانداردسازی نیز با آموزش و پرورش است گفت: قطعا از تجارب همکاران خود در بهزیستی در این دوره انتقالی و در آینده استفاده می‌کنیم. اما با توجه به لزوم بودن یک دستگاه مسئول که بتواند پاسخگو باشد، تمرکز مدیریت و نظارت بر عهده وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی تعلیم و تربیت کودکان خواهد بود. 

حکیم زاده در پاسخ به این سوال که آیا با وجود این سازمان از صدور مجوز تا پیگیری و نظارت بر مهدکودک‌ها بر عهده سازمان خواهد بود، گفت: بله، استاندارسازی، تدوین فرایندها، صدور مجوز، نظارت بر مهدهای کودک و رتبه‌بندی آن‌ها، آموزش مربیان و چارچوب صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان و نظارت میدانی بر کار برعهده سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خواهد بود.

 

مهدکودک رضوان حکیم‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر