کد خبر: 1031411 A

معاون بین الملل بعثه مقام معظم رهبری پس از چندی درگیری و ابتلا به بیماری رحمت حق را لبیک گفت.

به گزارش ایلنا، ساعتی پیش حجت الاسلام سیدجواد مظلومی؛ معاون فرهنگی و در دوره جدید معاون بین الملل بعثه مقام معظم رهبری پس از چندی درگیری و ابتلا به بیماری  رحمت حق را لبیک گفت.

وی در سال ۱۳۴۳ شمسی در زنجان متولد و در سال ۱۳۶۱ شمسی وارد حوزه علمیه قم شد. او از سال ۱۳۷۱ به تحصیل در درس خارج فقه و اصول اشتغال داشت و مدرک دکتری فلسفه تطبیقی را از دانشگاه قم به دست آورد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید جواد مظلومی از جمله فعالان قرآنی بود که در جبهه در دوران دفاع مقدس حضور بسیجی و داوطلبانه داشت و همچنین و از شاگردان حضرت آیه الله العظمی آشیخ جواد تبریزی  به شمار می رفت که در طول سالیان عمربابرکتش در دوره اول شورای عالی فضای مجازی عضو این شورا و در دوره جدید مدیریت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به سمت مشاور رئیس این مجموعه منصوب شد.

این عالم فرزانه همزمان با تحصیل، تدریس ادبیات،  فقه و فلسفه  را در حوزه تخصصی در  دانشگاه  انجام می‌داد و تسلط خوبی به زبان های انگلیسی، عربی و آذری داشت و از فعالان تبلیغی  در حوزه بین الملل از جمله در شرق آسیا و اروپا  به شمار می‌رفت.

وی به‌ واسطه تلاش‌ مستمر در تولید نرم‌افزارهای قرآنی از جمله «نورالجنان» و «جامع‌الاحادیث» به‌همراه «رضا آسیابانی» در سال ۱۳۸۰ شمسی توسط مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان خادم‌ القرآن انتخاب شد.

او از سال ۱۳۸۸ مسئولیت معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری را بر عهده داشت و در سال ۱۳۹۸ به عنوان معاون امور بین‌ الملل بعثه مقام معظم رهبری، منصوب شد.

معاون بین الملل بعثه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر