کد خبر: 1031173 A

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری زن و شوهری که از خانه همسایه‌شان ۸ میلیارد ریال طلا، سرقت کرده بودند، خبرداد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» بیان داشت: اواخر آذرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری ۱۰۲ پاسداران به همراه ۲ متهم که زن وشوهر بودند، برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد. 

وی عنوان کرد: کارآگاهان با بررسی میدانی صحنه جرم موفق می‌شوند رد پای هر دو متهم را در محل سرقت کشف کنند و با توجه به سرنخ‌های بدست آمده از متهمان بازجویی کرده که چاره‌ای جزء اعتراف نداشتند و به سرقت طلاهای شاکی به ارزش ۸ میلیارد ریال معترف شدند. 

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: مرد همسایه در بازجوئی‌های اولیه معترف شد، ارتباط خانوادگی با شاکی داشتیم و از وضعیت مالی آن‌ها نیز با خبر بودیم تا اینکه روزی همسرم که به منزل شاکی رفته بود متوجه می‌شود که همسر شاکی طلاهای خود را کجا مخفی می‌کند و با بیان موضوع با من نقشه سرقت را ترتیب دادم و قرار شد در ملاقات بعدی کلید منزل آن‌ها را ربوده و در فرصت مناسب طلاها را سرقت کنیم. 

این مقام انتظامی تصریح کرد: همچنین متهم در ادامه بازجویی اعلام داشت، پس از سرقت طلاهای شاکی، آن را در بازار تهران به یک دلال فروختیم و آدرس و شماره‌ای از او نداریم. 

سرهنگ مجیدی ادامه داد: کارآگاهان این پایگاه با بکارگیری شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم، محل اختفاء مالخر به نام رحمت را شناسایی و در سحرگاه بیست و سوم دی ماه طی یک عملیات غافلگیرانه در محدوده میدان خراسان دستگیر و در بازرسی از محل اختفاء وی مقداری از طلاجات مسروقه به وزن تقریبی ۱۳۵ گرم کشف شد. 

این مقام پلیسی اضافه کرد: هر ۳ متهم با قرار صادره برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار این پلیس قرار گرفتند و اقدامات تکمیلی برای آشکار شدن زوایای پنهان پرونده، شناسایی سایر شاکیان و محل‌های سرقت احتمالی کماکان در دستورکار کارآگاهان این پایگاه است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر