کد خبر: 1029265 A

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران:

حجت الله ایوبی با عنوان اینکه آموزش کودکان در نحوه رفتار با محیط زیست بسیار می‌تواند موثر باشد، گفت: نحوه برخورد یک ملت با طبیعت نشان دهنده میزان تمدن آن‌هاست.

به گزارش ایلنا، حجت الله ایوبی (دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو) در ایران امروز در دومین جشنواره و چهارمین همایش ملی آموزش محیط زیست که به صورت آنلاین در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: ایران سرزمین شعر، ادبیات، هنر، ادیبان، حکیمان و بزرگان است و در طول تاریخ علم و دانش و فرهنگ از این سرزمین به دنیا سرازیر شده است و این وظیفه تاریخی ماست که در عرصه حفظ محیط زیست نیز پیشگام بوده و حرفی برای گفتن داشته باشیم. 

وی افزود: اگر نگاهی به متون ادیبان ایران زمین بیندازیم می‌بینیم که در همه نسل ها، توجه به آب، هوا، حیوانات و محط زیست در فرهنگ ما جای دارد. 

وی با اشاره به توجه فقه شیعه به حفظ محیط زیست نیز افزود: در دین نیز بارها بر حفظ طهارت آب، رفتار مناسب با موجودات زنده تاکید شده است. 

وی مهم‌ترین دلیل بی‌توجهی افراد به مسائل زیست محیطی راعدم آگاهی از پیامدهای رفتارهای خود دانست و اظهار داشت: انتظار داریم آموزش‌های زیست محیطی توسط آموزش و پرورش در کتب درسی لحاظ شده و از طریق شبکه‌های ارتباط جمعی و رسانه‌ها به تمامی مردم ارائه شود.

 

ایران تمدن زیست محیطی محیط زیست یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر