کد خبر: 1029172 A

وزیر علوم در پیامی به دومین جشنواره ملی آموزش محیط زیست:

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه پیام نور با توجه به ماهیت و رسالت اصلی خود در گسترش آموزش‌های الکترونیکی و ترکیبی در کشور، می‌تواند با بهره مندی از این ظرفیت ملی و بین المللی، نقشی کلیدی را در پیشبرد اهداف مدیریت سبز در آموزش عالی و توسعه آموزش‌های محیط زیستی رسمی و غیررسمی ایفا کند.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی در پیامی به دومین جشنواره و چهامین همایش ملی آموزش محیط زیست که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور به صورت آنلاین در حال برگزاری است، افزود: امروزه کلید موفقیت، بقا و توسعه همه جانبه جوامع جهانی در حفظ محیط زیست نهفته است. 

وی هدف از تشکیل کرسی‌های یونسکو را ظرفیت سازی، تبادلات علمی دانشگاهی، به اشتراک‌گذاری دانش در بین کشورهای جهان و ایجاد همبستگی علمی دانست و اظهار داشت: وجود کرسی آموزش محیط زیست یونسکو در ایران، ظرفیت مطلوبی را برای ایجاد شبکه علمی آموزش محیط زیست با هدف انتقال دانش و ظرفیت‌سازی برای دیگر دانشگاه‌ها در این عرصه فراهم کرده است. 

غلامی در این پیام همچنین آورده است: برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های علمی الکترونیکی به ویژه در شرایط گسترش ویروس کرونا می‌تواند گام موثری در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مدیریت محیط زیست در جامعه ایران با توجه به ظرفیت‌های بی‌بدیل دینی و علمی آن باشد. 

وی در پایان ضمن تشکر از بانیان این جشنواره و همایش ملی به ویژه رئیس کرسی یونسکودر آموزش محیط زیست، مسئولان دانشگاه پیام نور، کمیسیون ملی یونسکو، شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و سایر نهادها و سازمان‌هایی که در برگزاری این رویداد ملی مشارکت داشته اند، ابراز امیدواری کرد:  برگزاری این برنامه‌ها بتواند به اقدامات اثرگذاری در راستای انجام رسالت اصلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در قبال محیط زیست و پیوند آن با تعلیم و تربیت در جامعه منجر شود.

استفاده از ظرفیت ایران محیط زیست یونسکو دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر