کد خبر: 1029075 A

سخنگوی ناجا در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون اجتماعی ناجا گفت: مناطق آسیب‌زا و اقشار آسیب‌پذیر را شناسایی کرده‌ایم و با نگاه اصلاح اجتماعی در معاونت اجتماعی بررسی این موارد را در دستور کار قرار داده ایم.

«سردار مهدی حاجیان» سخنگو و معاون اجتماعی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره استفاده از تجهیزات و امکانات هوشمند در مرزها گفت: نیروی انتظامی وظیفه گسترده‌ای از مرز تا مرکز کشور را برعهده دارد و این به معنا است که نیروی انتظامی در همه جا حضور دارد. 

وی با بیان اینکه در مرزها نیز یک سری المان‌ها در امنیت مرزها تاثیرگذار است، ادامه داد: هر چقدر در آن سوی مرزها و در کشورهای اطراف ناامنی باشد بر امنیت مرزهای ما نیز تاثیرگذار است، چراکه امنیت همیشه متاثر از حوزه پیرامونی خود است. هر جا در اطراف ما ناامن باشد، مطمئنا در حوزه مرزی ما نیز اثرگذار است. 

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: ما در مرزها الحمدالله به قدری قدرتمند هستیم که هیچ کسی اجازه نفوذ نمی‌تواند از طریق مرزها داشته باشد و مرزبانان ما با رشادت و شجاعت از کیان کشور حمایت و حفاظت می‌کنند. تجهیزات و امکانات در مرزها در حال توسعه است و سامانه جامع مرزها را در همین راستا پیگیری می‌کنیم و تجهیزات خوبی در این خصوص در اختیار داریم. 

سردار حاجیان در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به طرح‌های جمع آوری کودکان کار برای برخورد با باندهای کودکان کار چه اقداماتی صورت گرفته است؟ تصریح کرد: در بحث کودکان کار نهادهای بسیاری مانند بهزیستی مسئول هستند و بخشی از پلیس نیز در این زمینه ورود کرده است و ما در معاونت اجتماعی نیز علل و عوامل کار کودکان کار را بررسی می‌کنیم. 

وی ادامه داد: نگاه ما در نیروی انتظامی این است که موضوعات حقوق بشر اسلامی را در خصوص مهاجران رعایت می‌کنیم و نگاه ما بر این مبنا است، اما برخورد ما با قاچاق مهاجران قاطع است و در این خصوص تعداد بسیاری را شناسایی و دستگیر کرده‌ایم، البته باید بدانید که قاچاق انسان با قاچاق مهاجران متفاوت هستند. 

او در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در مناطق جرم‌خیز اقداماتی را برای پیشگیری در دستور کار دارد، پلیس در این خصوص چه همکاری با این معاونت دارد؟ گفت: پلیس و قوه قضاییه دو نهاد لازم و ملزوم هستند و رابطه ما با قوه قضاییه یک رابطه حسنه است و باید با همدیگر در راستای مبارزه و پیشگیری اقدام کنیم، لذا همکاری خوبی در این زمینه با قوه قضاییه داریم. 

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه پلیس نهادی است که علاوه براینکه با جرم براساس اختیارات قانونی خود برخورد می‌کند به دنبال علت‌های وقوع جرم نیز است، خاطرنشان کرد: ما در پلیس مناطق آسیب‌زا و اقشار آسیب‌پذیر را شناسایی کرده‌ایم و با نگاه اصلاح اجتماعی در معاونت اجتماعی بررسی این موارد را در دستور کار قرار داده ایم. 

سردار حاجیان همچنین درباره حضور پلیس در گمرکات گفت: در حال حاضر در ۲۳ نقطه در گمرکات ایستگاه پلیس را ایجاد کرده‌ایم و با وجود اینکه پلیس امنیت اقتصادی ما یک پلیس نوپا است، اما امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

کار کودکان معاون اجتماعی ناجا سردار مهدی حاجیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر