کد خبر: 1028612 A

رئیس شورای شهر تهران گفت: آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد اتوبوس در شهرداری تهران پیگیری درستی نشده و این مصوبه به نتیجه نرسیده است. ۴۵ روز از آن مصوبه می‌گذرد در حالی که قرار بود دو هفته‌ای آیین نامه اجرایی آن نوشته و در اختیار قرار گیرد. به آقای حناچی به عنوان یک تذکر می‌گویم هیچ خبری از این مصوبه نیست و هیچ حرکتی از آن دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: روز گذشته به اتفاق نمایندگانی از شورای شهر برخی کلانشهرها، جلسه‌ای با شورای نگهبان در رابطه با اشکال این شورا به مصوبه مجلس و نگاه تقلیل گرایانه‌ای که نسبت به شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و بعضا کاهش اختیارات شورای شهر و قانون عوارض ارزش افزوده داشتیم که پس از مذاکرات کارشناسی صورت گرفته، مقرر گردید کارگروهی حقوقی بین شوراها و مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان جهت بررسی دقیقتر موضوع تشکیل شود. امیدواریم این جلسه که به زودی تشکیل خواهد شد منجر به تقویت جایگاه قانونی شوراهای شهر که مردم نهادترین رکن قانونی در نظام جمهوری اسلامی است، گردد. 

او ادامه داد: امروز پنجم بهمن ماه، سالروز خطبه تاریخی مترو در نماز جمعه تهران در سال ۱۳۶۳ است، خطبه‌ای که موجب گردید پروژه مترو که بعد از انقلاب با مخالفت‌های دلواپسان وقت که مترو را کالایی لوکس می‌دانستند، متوقف شده بود، مجددا فعال شود. 

رئیس شورای شهر ادامه داد: امروز نیز پس از خروج ترامپ از کاخ سفید و شکست سناریوی فشار حداکثری بر ایران، ما در مسیر پیروزی و لغو تحریم‌ها هستیم، نباید سازندگی وکار را متوقف و موکول به پایان تحریم‌ها کرد. 

هاشمی ادامه داد: آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد اتوبوس در شهرداری تهران پیگیری درستی نشده و این مصوبه به نتیجه نرسیده است. ۴۵ روز از آن مصوبه می‌گذرد در حالی که قرار بود دو هفته‌ای آیین نامه اجرایی آن نوشته و در اختیار قرار گیرد. به آقای حناچی به عنوان یک تذکر می‌گویم هیچ خبری از این مصوبه نیست و هیچ حرکتی از آن دیده نمی‌شود. 

رئیس شورای شهر تهران افزود: برای ساختن مترو و اتوبوس کارخانه و امکانات داخلی موجود است و حلقه مفقوده هماهنگی بین دستگاه‌ها واراده مسئولان ارشد اجرایی برای برطرف کردن موانع است که جز شهرداری تهران دستگاه دیگری نمی‌تواند آنرا پیگیری کند و باید یک سماجت جدی وجود داشته باشد و ببینیم کجا لجاجت وجود دارد و آنرا شناسایی کنیم و به مردم تهران معرفی کنیم که چرا مصوبات دولت به نتیجه نمی‌رسد.

آیین نامه اتوبوس شورای شهر تهران شهرداری تهران کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر