کد خبر: 1028349 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از هفته‌ گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بودیم و متاسفانه در برخی از استان‌ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری و مراجعه‌های سرپایی در حال افزایش می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به خطر خیز مجدد بیماری در کشور، بیان کرد: با ایجاد ثبات نسبی در روند موارد بستری در استان مازندران شهرستان‌های این استان از وضعیت قرمز خارج شدند و در حال حاضر ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی ادامه داد: در هفته‌ گذشته استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و همدان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور بودند.

لاری افزود: لازم به یادآوری است که از هفته‌ گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بودیم و متاسفانه در برخی از استان‌ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری و مراجعه‌های سرپایی در حال افزایش می‌باشد.

وی ادامه داد: بنابراین وضعیت در تمامی نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است و همانطور که می‌دانید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این ایام به عنوان اصلی مهم و موثر درتامین سلامت و معیشت مردم است.

لاری در پایان گفت: مطمئنا ایجاد موج جدید بیماری در کشور منتج به بازگشت اعمال محدودیت‌های سختگیرانه و تعطیلی بخشی از کسب و کارها خواهد گشت و امیدواریم با تلاش همگانی در عمل به توصیه‌های بهداشتی شاهد کاهش خیز بیماری باشیم.

ویروس کرونا سیما سادات لاری اعمال محدودیت کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر