کد خبر: 1028014 A

رئیس سازمان زندان ها:

رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با نمایندگان گروه‌های جهادی و جبهه فرهنگی استان سمنان گفت: همانگونه که زندانی با هدف تنبه باید تنبیه شود خانواده زندانی نیز باید حمایت و مراقبت شود.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان ها در دیدار با نمایندگان گروه‌های جهادی و جبهه فرهنگی استان سمنان گفت: همانگونه که زندانی با هدف تنبه باید تنبیه شود خانواده زندانی نیز باید حمایت و مراقبت شود. 

وی گفت حتماً کسانی که به اموال مردم دست اندازی می‌کنند و آسایش و امنیت جامعه را برهم می‌زنند باید در زندان باشند اما حساب خانواده‌ها جداست و اگر از آنان مراقبت نکنیم زمینه‌های توسعه چرخه جرم را به وجود آورده ایم. 

عضو شورای عالی قوه قضاییه با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلفی برای فعالیت گروه‌های جهادی و مردمی در زندان‌ها وجود دارد اظهار داشت: اگر ما در دستگیری از زندانیان و مراقبت از خانواده‌های آنان کوتاهی کنیم این افراد از نظام دلسرد می‌شوند و این چیزی نیست جز خواسته دشمن. 

وی با بیان اینکه زندان سوژه بسیار مهمی برای رسانه‌های دشمنان شده است گفت: دشمن در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است و ما باید طوری عمل کنیم که نه تنها بهانه به دست آن‌ها ندهیم بلکه زندان را محل تبلیغ نگاه انسانی و اخلاقی حاکمیت دینی و نظام اسلامی قرار دهیم. 

حاج محمدی افزود؛ در گام دوم انقلاب نیازمند ارزیابی و باز نگاه عملکرد خود هستیم و باید آسیب‌ها را شناسایی و کم کاری‌ها را جبران کنیم تا زندان به معنای واقعی به کانون تربیت و آموزشگاه نیکی‌ها تبدیل شود. 

وی با ذکر خاطراتی از توجه قلبی کثیری از زندانیان و خانواده‌های آنان به مسائل مذهبی و علاقه آنان به بنیان‌های انقلاب از گروه‌های جهادی و مردمی خواست از این ظرفیت و استعداد موجود برای کمک و دستگیری از افتادگان و مراقبت از کسانی که در معرض افتادن هستند استفاده کنند. 

در این جلسه که نمایندگانی از گروه‌های مردمی و جهادی از جمله بسیج سازندگی، جامعه حقوقدانان، قرارگاه جهادی دختران حاج قاسم، گروه‌های جهادی و فعالان رسانه‌ای استان حضور داشتند به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در خصوص توسعه فعالیت‌ها پرداختند.

رئیس ‌سازمان زندان‌ها محمد مهدی حاج محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر