کد خبر: 1025080 A

رئیس سازمان زندان‌ها تشریح کرد:

​رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با گروه‌های مردمی خراسان شمالی گفت: کمک برای آزادی زندانیان امر مهمی است اما مهمتر از آن استمرار حمایت از زندانی پس از آزادی با تامین شغل و پذیرش اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان ها در دیدار با گروه‌های مردمی خراسان شمالی گفت: قرارگاه شهیدلاجوردی با هدف سامان دهی و ایجاد امکان حضور گسترده گروه‌های مردمی در قامت مددکاران دلسوز در زندان‌ها تشکیل می‌شود تا بتوانیم از این ظرفیت عظیم مردمی برای رفع مشکلات و دستگیری از زندانیان به عنوان بخشی از شهروندان جامعه بهره‌مند شویم. 

وی با اشاره به برکات فعالیت ۷ماهه گروه‌های جهادی و مردمی در زندان‌ها گفت: زندان میدان عملیات گروه‌های جهادی در امر دستگیری و یارگیری برای اسلام و انقلاب است. 

وی با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه مبنی بر مشارکت گروه‌های مردمی در زندان‌ها گفت: فضا برای کار و فعالیت گروه‌های مردمی در زندان‌ها مهیاست و ماحصل این همکاری‌های مشترک این است که می‌خواهیم در زندان‌ها اتفاقات خوبی بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی با هدف کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان صورت بگیرد. 

در این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان و نمایندگان تشکل‌های مردمی برگزار گردید؛ پیشنهادات و راهکارهای نحوه همکاری گروه‌های جهادی با زندان‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

تعیین چارچوب و ضوابط نحوه همکاری ها، رفع موانع فعالیت گروه‌های جهادی و حمایت نهادهای اجرایی و قضایی استان از مهمترین پیشنهادات در سخنان نمایندگان گروه‌های مردمی بود.

رئیس ‌سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر