کد خبر: 1025079 A

رئیس سازمان زندان ها:

​رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: طبق فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، زندان محل تربیت است و اگر نتوانیم زندان‌ها را تبدیل به کانون تربیت کنیم وجود زندان بی‌فلسفه خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی با بیان اینکه در دوره تحول قوه قضائیه باید کاستی‌های زندان‌ها را جبران کنیم از طلاب و روحانیون دعوت کرد تا با حضور فعال در زندان‌ها نقش تربیتی خود را ایفا نمایند. 

عضو شورای عالی قوه قضائیه افزود: رسالت روحانیون در زندان فراتر از اجرای شعائر دین و ارشادات معمولی است و مستلزم حضور فعال، مداوم و همنشینی با زندانیان است. 

وی با اشاره به طرح موفق حضور طلاب جهادی در زندان‌ها گفت: ارتباط معنوی زندانیان با شهدا به ویژه سردار سلیمانی عزیز بسیار خوب است و این ظرفیت می‌تواند زمینه ساز تحول عمیق در آنان شود. 

حاج محمدی در انت‌ها با تاکید مجدد بر ماموریت سازمان زندان‌ها در نگهداری از زندانیان و مراقبت از خانواده زندانیان گفت: ائمه جمعه می‌توانند در ایجاد توجه مسئولین و اقشار مختلف جامعه به زندان ما را در اجرای این ماموریت یاری نمایند. 

حجت الاسلام و المسلمین نوری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات مجموعه زندان‌ها گفت: زندان در اسلام نقش تنبهی دارد لذا باید شرایط طوری باشد که فرد در زندان دچار آسیب نشود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد ضمن ابراز علاقه مندی به حضور طلاب جهادی در زندان‌ها عنوان داشت: حضور روحانیون می‌تواند خدمات تربیتی در زندان‌ها را عمیق‌تر نماید.

رئیس ‌سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر