کد خبر: 1025078 A

در دیدار رئیس سازمان زندان و استاندار خراسان شمالی مطرح شد:

​در دیدار رئیس سازمان زندان‌ها بر توسعه برنامه‌های حمایت از خانواده زندانیان با ایجاد تعاونی خانواده زندانیان تاکید شد.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه حضور در استان خراسان شمالی و در دیدار با استاندار گفت: اجرای مطلوب ماموریت زندانبانی نیازمند زیرساخت‌های لازم است از این رو انتظار داریم نهادهای متولی نقش خود را در تامین اعتبارات لازم ایفا نمایند. 

حاج محمدی ضمن تقدیر از حمایت‌های استاندار گفت: هم افزایی و همکاری نهادهای اجرایی و قضایی امری ضروری است تا نسخه نهایی حبس که همان اصلاح و تربیت است با زیرساخت‌های مناسب و نظارت مداوم قضات به نتیجه مطلوب برسد. 

وی با اشاره به اینکه زندان در حقیقت کارکردی بیمارستانی دارد گفت: در این ساختار قضات نفش طبیب دارند و زندانبان نقش پرستار، و دستگاههای اجرایی زیرساخت‌ها و فضاهای لازم را برای عملیات درمان تمهید میکنند لذا باید این همکاری و هم افزائی طوری باشد که زندانی قبل از آزادی از زندان به معنای واقعی درمان شود زیرا در غیر اینصورت می‌تواند هم به خودش، هم به خانواده و هم به جامعه بیشتر و موثرتر از گذشته آسیب وارد نماید. 

استاندار خراسان شمالی نیز با اعلام اینکه آماده هرگونه همکاری برای کمک به پیشبرد طرح‌های حمایتی اداره کل زندان‌ها از خانواده زندانیان هستیم گفت: حمایت از خانواده‌های زندانیان در حقیقت به پیشگیری از وقوع جرم و کاهش چرخه جرم در جامعه کمک می‌کند. 

وی در جهت تبدیل زندانهای خراسان شمالی به زندان الگو و نمونه کشوری گفت: استانداری آماده ارائه هرگونه کمک به تکمیل طرح‌های حمایتی و اشتغال‌زایی زندان هاست. 

در این جلسه که رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان و مدیرکل زندان‌های استان نیز حضور داشتند مقرر گردید طرح و پیش‌نویس تفاهم نامه اداره کل زندان‌های استان ظرف یک هفته آینده جهت عملیاتی شدن تهیه شود.

رئیس ‌سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر