کد خبر: 1024369 A

فرمانده نیروی انتظامی دستیابی به پلیس هوشمند را برنامه جدی و اولویت دار این نیرو عنوان کرد و از نصب برخی از سامانه ها و به کارگیری تجهیزات هوشمند پلیسی در یگان های تخصصی ناجا طی ماه های اخیر خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهارکرد: مردم کاشان انصافاً هم در پیروزی انقلاب، هم در دفاع مقدس و هم در دفاع از ولایت همیشه پیشرو بوده اند و وظیفه ما در نیروی انتظامی هم این است که به این مردم شریف، شهید پرور و ولایی بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه کنیم.

وی افزود: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که اقدامات فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان در طول ۹ ماهه سال جاری بسیار برجسته بوده و این اقدامات مورد تائید مردم و مسئولان است. هرچند که در زمینه پیشگیری از جرایم باید کارهای بیشتری صورت گیرد البته برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه شهرستان کاشان به دلیل وسعت جغرافیایی و تأسیسات مهمی که در اطراف آن قرار دارد همچنین وجود جاده های مواصلاتی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان هم نیاز به تقویت دارد که امیدواریم با تصمیماتی که دراین سفر گرفته شد و کمکی که مسئولان و خیّران می کنند شاهد رشد قابل قبولی در توان و آمادگی نیروی پلیس این شهرستان باشیم.

تداوم اقدامات ناجا در زمینه مقابله با کرونا

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تداوم اقدامات ناجا در مقابله با کرونا به تشریح فعالیت یک ساله این نیرو در حوزه مذکور پرداخت و اظهارکرد: به جرأت می توانم بگویم که نیروی انتظامی از سازمان های پیشرو در زمینه مقابله با کرونا بوده و بیشترین خدمات را در این زمینه به مردم ارائه کرده است.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در زمینه فاصله گذاری اجتماعی، کنترل ترددها، نظارت بر صنوفی که در یک مقطعی مجاز به ادامه فعالیت نبودند، برخورد با محتکران کالاها و اقلام بهداشتی، ضد عفونی کردن معابر و اماکن اقدامات بسیار مؤثری انجام داد ضمن اینکه تمام ظرفیت بیمارستان های ناجا نیز برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

برخورد با ۴۰۰۰ تارنمای شایعه ساز در فضای مجازی

فرمانده نیروی انتظامی یکی از اقدامات این نیرو را برخورد با کسانی دانست که با انتشار اخبار کذب و غیرواقع در فضای مجازی برای مردم نگرانی ایجاد می کردند و اظهارکرد: در این خصوص ۴ هزار تارنمای شایعه ساز شناسایی و با آنان برخورد صورت گرفت، همچنین برخی از دائر کنندگان این تارنما ها به مراجع قضائی معرفی و برخی نیز مورد تذکر و اخطار پلیس قرار گرفتند.

افزایش ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر

اشتری درادامه به عملکرد نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: ماموران پلیس با اشراف اطلاعاتی خود از طریق زمین و دریا با باندها و شبکه هایی که اقدام به قاچاق مواد افیونی به کشور می کردند برخوردهای قاطع و محکمی را انجام داند به طوری که کشفیات امسال ما نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار برخورد با شبکه ها و باندهای قاچاق مواد افیونی در مرزها در زمینه برخورد با توزیع کنندگان خرد مواد افیونی در محلات هم اقدامات خوبی انجام شده است و افراد شاخص در این حوزه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده ناجا دستیابی به پلیس هوشمند را برنامه جدی و اولویت دار این نیرو عنوان کرد وگفت: اقدامات خوبی از سال گذشته شروع شده و در ماه های اخیر برخی از سامانه ها و تجهیزات هوشمند پلیسی در یگان های انتظامی نصب و در اجرای ماموریت ها از آنها استفاده می شود و امیدواریم سال آینده تمام خدمات ناجا به مردم به صورت هوشمند و از طریق سیستم های الکترونیک ارائه شود.

وی با بیان اینکه توان ما روی استفاده از تجهیزات و فناوری روز و هوشمند پلیسی برای اجرای بهتر و کیفی تر ماموریت هاست، خاطر نشان کرد: ان شاء الله خبرهای خوبی در ماه های آینده به اطلاع عموم مردم می رسد.

استخدام جوانان علاقه‌مند و متخصص در دستور کار ناجا

اشتری در خصوص جذب و استخدام نیروی جوان و متخصص در نیروی انتظامی نیز گفت: بر اساس دستورالعملی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ شده هرساله جوانان متعهد، مؤمن و دارای تخصص در تمامی رشته های مختلف جذب ناجا می شوند  که امسال هم تعداد قابل توجهی از آنان جذب این نیرو شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده ناجا با بیان اینکه سال آینده هم برنامه هایی برای استخدام نیروی جوان و متخصص در ناجا خواهیم داشت، گفت: از همین جا به تمامی جوانان مؤمن، متعهد و متخصص می گویم که نیروی انتظامی یکی از بهترین دستگاه ها برای خدمت رسانی به مردم شریف، شهید پرور و ولایتمدار است و هر کدام از این عزیزان که علاقمند به خدمت در ناجا باشند می توانند به مراکز گزینش ناجا در سراسر کشور مراجعه کنند.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر