کد خبر: 1023802 A

جانشین فرمانده ناجا گفت: از تمام اصحاب رسانه ها، صاحب نظران و حقوق دانان انتظار داریم در زمینه آگاهی رسانی عمومی و آشنایی و مجازات با دارندگان و حاملان انواع سلاح های غیرمجازبا اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه یاریگر نیروی انتظامی باشند.

به گزارش ایلنا، سردار "قاسم رضایی" در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: براساس برآوردهای صورت گرفته برخی سلاح های غیرمجاز در کشورهای همسایه تولید و به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و منجر به ایجاد ناامنی در کشور می شود.

وی تصریح کرد: هرگونه حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز در کشور جرم بوده و بر همین اساس به صورت هدفمند به موضوع رسیدگی و با استفاده از ظرفیت دیپلماسی با کشورهای همسایه در جهت ممانعت از ورود سلاح و مهمات به کشور گفت وگو شد.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه با بیان اینکه این موضوع در نهایت با راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته  درمرزبانی و انتظامی پیگیری و راهکارهای موثری برای آن ارائه شده است.

سردار رضایی تصریح کرد: در راستای تحقق این امر نیازمند تشدید موضوع مبارزه و همچنین تشدید مراقبت در مرزها هستیم و کسانی که در قاچاق سلاح فعالیت می کنند باید بدانند که با آنها برخورد قاطع خواهد شد چرا که امنیت مردم خط قرمز پلیس است.

وی گفت: از تمام اصحاب رسانه ها، صاحب نظران و حقوق دانان انتظار داریم در  زمینه آگاهی رسانی عمومی و آشنایی و مجازات با دارندگان و حاملان انواع سلاح های غیرمجازبا اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه یاریگر نیروی انتظامی باشند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: حمل و نگهداری سلاح در برخی مناطق به صورت سنت ویک بدعت شده در حالی که سنت نیست و خلاف قانون بوده و این سنت نمی تواند به یک عادت تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده انتظامی ناجا بر تشدید برخورد با حاملان انواع سلاح های غیرمجاز تاکید و خاطر نشان ساخت: در نهایت حمل و نگهداری هر سلاحی که امنیت مردم را به خطر بیندازد، خلاف قانون بوده و به نوعی خط قرمز پلیس است و نیروی انتظامی در مقابله با قاچاق اسلحه عزم راسخ دارد.

جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر