کد خبر: 1023336 A

سردار هادیانفر گفت: بر اساس آخرین ابلاغ، تردد بین شهرهای زرد به زرد، زرد به آبی و آبی به زرد مجوز تردد نیاز نمی‌باشد.

به گزارش ایلنا، سردار «سیدکمال هادیانفر» رییس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: از تاریخ ۹۹/۰۹/۰۱ که محدودیت تردد در شهرهای قرمز و نارنجی و بعد شهرهای زرد به پلیس ابلاغ شد و به دنبال ممنوعیت تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی که کماکان همچنان ادامه دارد به طور متوسط ۳۷ درصد کاهش تردد بین جاده‌ای داشته‌ایم. 

سردار هادیانفر بیان داشت: همکاران ما در هزار و ۹۸۳ نقطه استقرار داشته و با دوهزار و ۶۴ تیم و بیش از ۱۰ هزار نفر نیرو در شرایط طرح زمستانی و کنترل ترددهای شبانه و محدودیتهای کرونایی فعالیت دارند که جای تقدیر و تشکر دارد. 

رییس پلیس راهور ناجا در بخش دیگری افزود: با لطف و کمک مردم و همیاری آن‌ها شاهد بهبود روند بیماری و کاهش آن هستیم لیکن در حال حاضر ۶ شهر با وضعیت قرمز و ۲۶ شهر با وضعیت نارنجی و ۲۱۹ شهر دارای وضعیت زرد هستند که تهران نیز در وضعیت زرد است و ۱۹۲ شهر با وضعیت آبی داریم. کماکان ورود به شهرهای قرمز و نارنجی غیرمجاز می‌باشد و در صورت ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. 

وی گفت: منع تردد شبانه در کل شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی ادامه دارد و بنا به تشخیص استانداران محترم و بسته به اوضاع و احوال شرایط منع تردد شبانه به پلیس ابلاغ خواهد شد. 

سردار هادیانفر بیان داشت: همچنان ورود و خروج خودروهای شخصی از شهرهای قرمز و نارنجی کماکان ممنوع می‌باشد و ورود پلاکهای غیربومی به این شهرها ممنوع می‌باشد. 

رییس پلیس راهوزدناجا افزود: تاکنون ۴میلیون و ۷۰۰هزار تخلف در سیستم اولیه پلیس ثبت شده است که از این میان دومیلیون و ۸۰۰هزار جریمه به صورت قطعی ثبت سیستم گردیده است و مابقی توسط سیستم چک اپراتوری پلیس در حال بررسی می‌باشد و تعداد ۳میلیون و ۴۰۰هزار پیامک تذکر و اعمال قانون نیز برای هموطنان ارسال گردیده است. 

وی اظهار داشت: میزان ۸۵ درصد تردد شبانه در ساعات ۲۱ تا ۴ صبح با اعمال قانون کاهش یافته و در جاده‌های کشور بر اساس آخرین آمار ۲۹ درصد کاهش داشته‌ایم. 

سردار هادیانفر همچنین با اعلام اینکه همانطور که شاهد کاهش آمار کرونایی هستیم گفت: متأسفانه در بعضی محورها مخصوصاً محورهای شمالی که قبلاً ۶۵ درصد کاهش داشته‌ایم به ۴۵ درصد کاهش رسیده‌ایم و این بیانگر افزایش ترددها می‌باشد. 

رییس پلیس راهور ناجا در پایان اظهار داشت: بر اساس آخرین ابلاغ، تردد بین شهرهای زرد به زرد، زرد به آبی و آبی به زرد مجوز تردد نیاز نمی‌باشد و هموطنان می‌توانند رفت و آمد نمایند، لیکن برای سفرهای ضروری به شهرهای قرمز و نارنجی می‌بایست از طریق فرمانداری‌ها مجوز بگیرند.

سردار هادیانفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر