کد خبر: 1022576 A

اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه الحاقیه دوم به مصوبه «بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان دویست و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران کلیات لایحه الحاقیه دوم به مصوبه «بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» مورد بررسی قرار گرفت.

 ابتدا برخی اعضا نسبت به برگزاری جلسات کمیسیون های مشترک بدون حضور برخی اعضا اعتراض کردند. 

محسن هاشمی در واکنش به این اعتراض گفت: من یک گزارش رسمی با امضای دو رییس کمیسیون دریافت کردم که از نظر من قانونی است، اما حالا تعدادی از اعضای شورا به نحوه‌ی برگزاری، تعداد اعضای شرکت‌کننده و ساعت برگزاری جلسه شب گذشته اعتراض دارند.

او ادامه داد: به عنوان رییس از شما درخواست می‌کنم که اجازه مطرح شدن این لایحه را بدهید و در زمان بررسی بندهای اعتراضی نظر خود را اعلام کنید وگرنه این مجادلات در صحن روی خوشی ندارد.

هاشمی به طنز خطاب به  اعضا گفت: از اعضاء می‌خواهم تا پایان دوره نه قهر کنند و نه استعفا دهند و در جای خود فرصت می‌گذارم تا موافق و مخالف در مورد بندهای انتقادی صحبت کنند.

در ادامه بررسی این لایحه در دستور کار قرار گرفت و محمد سالاری به عنوان رییس کمیسیون شهرسازی به تشریح  لایحه پرداخت و گفت: بسته محرک قبلی دارای ۲۰ ماده بود که تاثیر خوبی بر روی افزایش درآمدهای شهرداری تهران داشت حالا با تداوم بیماری کرونا شهرداری تهران یک الحاقیه ۹ ماده‌ای دیگر آورده است که در دو جلسه مشترک با کمیسیون‌های دیگر آنها را بررسی کرده و ماده ۲۱ تا ۳۰ در لایحه امروز به مصوبه بسته محرک قبلی اضافه می‌شود.

او گفت: این مواد در مورد اسناد نکول شده، خرید خدمات کارگزاری استارت‌آپی و اپلیکیشن‌ها، افزایش سقف اختیارات شهرداری، افزایش زمان مجوز شروع و اتمام عملیات ساختمانی، دریافت عوارض از بافت تجاری واقع در بافت فرسوده و غیره است.

سالاری تاکید کرد: اجرای این مواد جدید علاوه بر این‌که گره از کار شهروندان باز می‌کند، باعث رونق در شهرداری می‌شود.

به گزارش ایلنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۹ رای به کلیات این لایحه رای مثبت دادند.

شورای شهر تهران شهرداری لایحه ویروس جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر